‘Küpe numarası’ yakalattı

Kastamonu’da, kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesinin cesetleri aranıyor. Tutuklanan 3 katil zanlısının izine, kaçırılarak satılan hayvanın “küpe numarası”ndan ulaşıldı

‘Küpe numarası’ yakalattı
Kastamonu'da merkeze bağlı Bürme köyünde 29 Kasım'da yaşanan yangın sonrasında kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesinin cesetlerine ulaşmak için çalışmalar sürüyor. Olay yeri incelemesinde, yanan evde yaşayan Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'na (12) ait olduğu değerlendirilen ceset, yanan evin enkazında bulundu. Ailenin diğer fertlerinin ve ahırdaki büyükbaş hayvanların cesetlerinin yanan yerde izine rastlanmaması olayın boyutunu değiştirdi.
Olayın olduğu günden itibaren gerçekleşen hayvan satışları tek tek incelendi. Katilleri, hayvanın küpesindeki seri numarası ele verdi. Yapılan bir satışla ilgili incelenen seri numarası, hayvanın Fazıl Çataloğlu adına kayıtlı olduğunu gösterdi. Alıcı ile görüşüldü ve hayvanı Ali Ş.'den aldığını söyledi. Katillerin 4 hayvanı da sattıkları belirlendi.

KAYINPEDER VE DAMATLARI
Yakalanan Ali Ş., 5 kişilik Çataloğlu ailesini nasıl katlettiklerini bir bir anlattı. Damatları Erkan K. ile Ersan K. ve ismi öğrenilemeyen bir kişinin daha bulunduğunu söyledi. Ali Ş.'nin kızlarıyla evli birbiriyle kardeş Erkan K. ve Ersan K. de yakalandı. Katil zanlısı Ali Ş., diğer cesetlerin yerini tespit için tarif ettiği adrese getirildi. Cesetleri nereye attıklarını hatırlamadığını söyleyen Ali Ş.'nin gösterdiği alanda geniş çaplı çalışma sürüyor. Olayla ilgili şu ana kadar Ali Ş., Erkan K., Ersan K. tutuklandı.
BİZE ULAŞIN