Saddam’ın cinneti: 4 ölü

Antalya’da restoranda dehşet... 2 gün önce işten çıkarılan 25 yaşındaki kurye Saddam Korkmaz, pompalı tüfekle eski patronunu, gıda mühendisi kadını ve bir çalışanı öldürüp intihar etti . Korkmaz’ın sabıkalı olduğu, PKK’dan kaydı bulunduğu ortaya çıktı

Saddam’ın cinneti: 4 ölü
Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Zümrüt Restoran'da 5 yıldır paket servis elemanı olarak çalışan Saddam Kormaz (25), 2 gün önce trafik cezası yiyince, patronu Gani Kocabaş (60) ile tartıştı. Cezayı ödeyen patron, Korkmaz'ı işten çıkardı. Daha önce de 2 kez işten çıkarılan ve "Bu işyerindeki herkesi öldüreceğim" diye restorandan ayrılan Korkmaz, internetten bir pompalı tüfek satın aldı. Dün kargo şirketi tarafından kendisine teslim edilen silahı alan Korkmaz, paketi kazağına sarıp İlçe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne 100 metre mesafedeki restorana gitti. Korkmaz, önce arkası dönük olan patronu Gani Kocabaş'ın başına bir el ateş etti. Kanlar içinde yere yığılan 4 çocuk babası Kocabaş can verirken, diğer çalışanlar restoranın bodrum katına kaçtı.

'YAPMA 2 ÇOCUĞUM VAR'
Elinde pompalı tüfekle aşağıya inen Saddam Korkmaz bu kez namluyu 2 çocuk annesi Gıda Mühendisi Gizem Ege'ye doğrulttu. Dehşeti yaşayan diğer çalışanların ifadelerine göre Gizem Ege, "Yapma 2 çocuğum var. Bir tanesi anne sütü ile besleniyor. Çocuklarıma bağışla" diye yalvarınca, "Madem iki çocuğun var iki kere sıkarım" diyerek genç kadını başından vurdu. Ardından merdivenin altında gizlenen 2 çocuk babası Şenol Öztaş'ı da (47) başından vuran Korkmaz, aynı tüfekle kendine göğsünden vurarak intihar etti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polis 4 kişinin öldüğünü belirledi.

PKK'YA ÜYELİKTEN KAYDI VAR
Restorana gelen Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya katliamı gerçekleştiren Saddam Korkmaz'ın Muş'ta PKK terör örgütüne üyelikten kaydı bulunduğunu açıkladı. Uzunkaya, "Tümünü imha etmeyi kafasına koymuş bir cinnet hali görüntüsü var. Onlar saklanınca bu sefer kendisi başına ateş etmek suretiyle intihar etmiş" dedi. Öte yandan Korkmaz'ın katlettiği restoran sahibi Gani Kocabaş'ın kimsesizlere yardım eden biri olduğu, işyerinin mülkiyetini kısa bir süre önce aldığı öğrenildi.

'HEPİMİZİ ÖLDÜRECEKTİ'
Katliamdan masanın altına saklanarak sağ kurtulan kebap ustası evli ve 2 çocuk annesi Özden Rahimoğlu, Saddam Korkmaz'ın işyerinde bulunan herkesi öldürmek maksadı ile içeri girdiğini söyledi. Rahimoğlu, "Patronumuz Gani Kocabaş'ı vurunca hepimiz aşağıya kaçtık. Peşimizden geldi. Gizem'i öldürdü. 7 kişi masaların ve merdivenin altına saklanarak kurtulduk" diye vahşeti anlattı. Baskın anı kamera kayıtlarına yansıdı.
BİZE ULAŞIN