Milli Piyango sonuçları ne zaman belli olacak? Milli Piyango saat kaçta çekilecek?

Milli Piyango sonuçları vatandaşlar tarafından büyük bir heyecanla takip ediliyor. Milyonlarca vatandaş, büyük bir umut ve heyecanla Milli Piyango saat kaçta çekilecek? sorusunun yanıtını merak ediyor. Bilindiği gibi her ayın 9'u 19'u ve 29'unda Milli Piyango çekilişi yapılıyor. Bu akşam yapılacak çekiliş Mart ayının ilk çekilişi olacak.

Milli Piyango sonuçları ne zaman belli olacak? Milli Piyango saat kaçta çekilecek?

Milli Piyango sonuçları ne zaman belli olacak? Milli Piyango çekilişleri, saat 15:00'te başlayacak. Milli Piyango'da amorti ve büyük ikramiye sonuçları ise saat 18:00'da canlı olarak yayınlanacak çekiliş sonucunda belli olacak. Milli Piyango çekilişini canlı izlemek isteyen vatandaşlar www.mpi.gov.tr sitesinden canlı olarak çekilişi takip edebilir.

MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI (EN SON)

MİLLİ PİYANGO NASIL OYNANIR?

Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.

Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.

Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır. Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler. Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.

BİZE ULAŞIN