Van' da kaybolan 8 yaşındaki Berhan ölü bulundu

Van' ın Edremit ilçesi Çiçekli mahallesinde dün saat 16.00 sıralarında kaybolan va ailesinin haber vermesi üzerine UMKE, AFAD, polis ve jandarma ekiplerince aranan 8 yaşındaki Berhan Kıyak'ın cansız bedeni bugün sabah saatlerinde hidroelektrik santralinin yakınlarındaki su kanalında bulundu.

Van' da kaybolan 8 yaşındaki Berhan ölü bulundu

Edinilen bilgiye göre, merkez Edremit ilçesine bağlı Çiçekli Mahallesinde evinin önünde oyun oynarken 8 yaşındaki Berhan Kıyak isimli çocuk akşam saatlerinde kayboldu.

Yetkililere haber verilmesi üzerine kısa sürede jandarma, Ulusal Medikal Arama Ekibi (UMKE), Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve mahalle sakinleri çevrede Berhan'ı aramaya başladı.

Jandarma, UMKE ve AFAD ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 100 kişi çocuğun evinin yakınlarını ve dağlık arazide arama yaparken, polis ve jandarma dalgıçları ise mahallenin yakınından geçen Şamran Kanalında arama yaptı.

8 yaşındaki Berhan Kıyak'ın cansız bedeni bugün sabah saatlerinde hidroelektrik santralinin yakınlarındaki su kanalında bulundu.

Dün akşam saatlerinde oyun oynamak için evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan Kıyak için arama çalışması başlatılmıştı.

BİZE ULAŞIN