Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı tatili kaç gün? 2018 resmi tatiller!

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? Mübarek Ramazan ayına müthiş bir gurur ve rahmetle başladık, 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında oruçlar tutulurken, teravih namazlarında camiler doldu taştı. Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşırken çalışan vatandaşlar Ramazan bayramı tatili kaç gün? sorusunun yanıtını araştırıyor. Tatil yapacaklar veya memleket ziyaretlerinde bulunacaklar tüm planlamalarını buna göre yapacak. Ayrıca 2018 resmi tatilleri de haberimizin içinden öğrenebilirsiniz.

Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı tatili kaç gün? 2018 resmi tatiller!

Ramazan ayı boyunca Müslümanlar ibadetlerini yerine getirerek oruçlarını tuttu. Kadir Gecesini de içerisinde bulunduran Ramazan ayının sonuna yaklaştıkça bayrama varmanın sevinci hissedilirken bu mübarek ayın sona ermesine de içten içe üzülmekteyiz. Ramazan Bayramında yaşlılara ziyaret oldukça önemlidir; empati duygusu bırakılmamalı ve yaşlılar ziyaret edilmelidir.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramında Kurban Bayramında yaşanan tatil senaryosu bu kez gerçekleşmeyecek. Ramazan Bayramı bu sene 15 Haziran Cuma gününe denk geliyor. 14 Haziran Perşembe günü arefe günü olacak. 16 Haziran Cumartesi bayramın ikinci günü; 17 Haziran Pazar ise bayramın üçüncü günü olacak.

Bu bilgiler ışığında Ramazan Bayramı tatilinin 3.5 gün olacağını söyleyebiliriz. Resmi tatil olan Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri haricinde arefe günü olan Perşembe günü de yarım gün olacak.

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Kadir gecesi ne zaman? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Mübarek Kadir gecesi Ramazan ayının 27. gecesinde eda edilecek. Bu tarih de 10 Haziran Pazar gecesine denk geliyor.

2018 RESMİ TATİLLER

4 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi

15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün

16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün

17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün

15 Temmuz Demokrasi Bayramı

20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi

21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün

22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün

23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün

24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün

30 Ağustos Zafer Bayramı

28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arifesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

31 Aralık Yılbaşı gecesi

BİZE ULAŞIN