Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Restoran ve kafeler ne zaman açılacak? Lokanta, kafe ve restoranların açılış tarihi belli mi?

Son dakika restoran ve kafe açıklaması! Koronavirüs vaka sayısı ve hasta sayısındaki düşüşün ardından restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak sorusu, vatandaşlar ve işletme sahipleri tarafından yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Son olarak Başkan Erdoğan, bugün cuma namazı çıkışında yaptığı açıklamada, 'restoranlar ve kafeler açılacak mı' sorusuna cevap verdi. İşte, restoranlar, lokantalar ve kafelerde son durum ile ilgili son dakika haberleri...

Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Restoran ve kafeler ne zaman açılacak? Lokanta, kafe ve restoranların açılış tarihi belli mi?
Cuma 22.01.2021 17:10
Son Güncelleme: Cuma 22.01.2021 17:10
ABONE OL

Son dakika haberi; Başkan Erdoğan'dan, restoran ve kafeler açılacak mı sorusuna yanıt geldi! Koronavirüs bulaş oranını en az düzeye indirmek için getirilen kısıtlamalar sonuç verdi. Vaka sayıları düştü ve ağır hasta sayısı azaldı. Kısıtlamalar haricindeki maske, mesafe ve temizlik gibi önlemler hayatın her alanın başarılı bir şekilde uygulanıyor ve bu kuralların rahatlıkla uygulanabileceği yerler arasında restoran ve kafeler yer alıyor. Restoran ve kafe gibi işletme sahipleri, Bilim Kurulu'nun bir an önce gündemine bu konuyu almasını istiyor. Peki, restoran ve kafeler ne zaman açılacak?

KAFELER, RESTORANLAR VE LOKANTALARIN AÇILIŞI HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMA!

Kasım ayı itibarıyla, yüksek korona vaka artışı sebebiyle sadece paket servis yapmak üzere geçici süre kapatılan kafelerin açılmasına ilişkin Başkan Erdoğan'dan açıklama geldi. Öte yandan; Çarşamba günü gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı öncesi bazı kulis bilgileri paylaşıldı. İşte, restoran ve cafe sahiplerinin karar mercilerinden talebi, Bilim Kurulunun gündemindeki maddeler ve Başkan Erdoğan'ın restoranlar hakkında bugün yaptığı son dakika açıklamasının detayları...

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ!

Restoran işletmecilerine ilişkin kısıtlamalarla ilgili konuyu kabine toplantımızda yeniden ele alacağız. Her ne kadar sıkı tutacağız dense de maalesef sıkı tutulmuyor. Başarılı süreci yeniden başa döndürmek istemiyoruz. O nedenle veriler önümüze bir gelsin. Buna göre değerlendirmemizi yapıp uygun ise adımları atarız.

Başkan Erdoğan'dan canlı yayında açıklama: Restoran ve kafeler ne zaman açılacak | Video

Esnaf umutlu: Restoranların açılması konusunu Bilim Kurulu gündemine almalı | Video

Son Dakika Haberleri | Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalar kalkacak mı? | Video

ERDOĞAN'DAN 'KADEMELİ OLARAK KALKACAK' DEMİŞTİ

11 Ocak tarihli Kabine Toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aşılamanın bu hafta içi başlayacağını ve kısıtlamaların da kademeli olarak kalkacağını ifade etti.

Yayımlanan genelgede yer alan maddeler şöyle: Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel-al" hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

https://www.sabah.com.tr