Perşembe 13.05.2021 00:59
Son Güncelleme: Perşembe 13.05.2021 19:09

Sağlık ocakları ve hastaneler açık mı, kapalı mı? Bayramda sağlık ocakları ve hastaneler çalışıyor mu?

Sağlık ocakları ve hastaneler açık mı, kapalı mı? Bayramda sağlık ocakları ve hastaneler çalışıyor mu?

Mübarek Ramazan Bayramı geldi. Bu doğrultuda birçok konu da araştırılıyor. Bunların başında, bayramda sağlık ocakları ve hastaneler açık mı, çalışıyor mu sorusu yer alıyor. Bayramda olası sağlık problemleri nedeni ile özel ve devlet hastaneleri ile sağlık ocaklarına gitmek durumunda kalma ihtimaline karşı sağlık ocakları ve hastanelerin çalışma saatleri hakkında bilgi edinilmeye çalışılıyor. Peki, 2021 bugün sağlık ocakları ve hastaneler açık mı, kaça kadar çalışıyor? Bayramda sağlık ocakları ve hastaneler kapalı mı?

ABONE OL

Mübarek Ramazan Bayramı 2021 tarihi geldi. Arefe günü geride kalırken gündelik hayata dair birçok detay da araştırılıyor. Bunların başında, bayramda sağlık ocakları ve hastaneler açık mı, çalışıyor mu sorusu yer alıyor. Bilindiği gibi, resmi tatil günlerinde ve bayramda sağlık kuruluşlarının çalışma sistemi de değişiklik gösterebiliyor.

BAYRAMDA HASTANELER VE SAĞLIK OCAKLARI AÇIK MI, KAPALI MI?

Olası sağlık problemlerine karşı en yakın sağlık ocaağı veya özel - devlet hastanesine gitme ihtimaline karşı, bugün hastaneler ve sağlık ocakları açık mı, kapalı mı sorusu hakkında bilgi edinilmeye çalışılıyor. İşte, bayramda sağlık ocakları ve hastaneler çalışıyor mu, açık mı konusuyla ilgili detaylar

SAĞLIK OCAKLARI BAYRAMDA AÇIK MI?

13,14 ve 15 Mayıs'ta sağlık ocakları açık mı sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Sağlık ocaklarının Ramazan bayramında açık olmayacağı öğrenildi.

Ramazan Bayramı süresince yani 13,14 ve 15 Mayıs'ta Aile Sağlığı Merkezleri kapalı olacak.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs Pazartesi ve 11 Mayıs Salı günleri tam gün, 12 Mayıs Çarşamba günü yarım gün idari izinli" denildi.

SAĞLIK OCAKLARI BAYRAMDA AŞI YAPACAK MI?

Bayram haftasında kapalı olan sağlık ocaklarında aşı randevusu alanlar randevularını bayram sonrasına erteleyebilecek. İsteyenler için de aşı randevuları hastanelere yönlendirilecek. Böylece isteyen hastanede aşısını yaptırmış olacak.

AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA HASTANELER AÇIK MI?

Hastaneler de diğer kamu kurumlarında olduğu gibi bugünlerde çalışmayacak.

Ancak acil bölümü yine hasta kabulüne devam edecek. Poliklinikler kapalı olacak.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Obezitenin kalp damar hastalıklarına yol açtığını biliyor muydun?
Çektiği fotoğraflarla Türkiye topraklarında  yankı uyandırmış bir isim...

https://www.sabah.com.tr