Adana Demirspor’da Başkan Aydoğdu’dan Veda

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Kulübü’nün Başkanı Selahattin Aydoğdu, kongre öncesi veda mesajı yayınlayarak, "Adana Demirspor Başkanlığı koltuğu kimsenin tapulu malı değildir, zamanı geldiğinde herkes gitmesini bilecektir. Biz verdiğimiz sözü tutarak, adamlığın görevini yerine getirerek bu bayrağı teslim ediyoruz" dedi.
Aydoğdu mesajında, Adana Demirspor’da, 1.5 sezon başkanlık görevi süresinde kendilerine desteğini esirgemeyen taraftarlara, vali Mustafa Büyük’e, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye, ilçe belediye başkanlarına ve uzun yıllar sonra ilk kez bir araya getirmeyi başardıkları ve destek aldıkları sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.
"ADANA DEMİRSPOR’U ÇİFTLİK GİBİ GÖRMÜŞLERDİR"
Göreve ilk geldikleri sezon kendi oluşturmadıkları bir kadroyu sezon ortasında teslim alarak ligi 13. sırada tamamladıklarını hatırlatan Aydoğdu, 2014-2015 sezonundaysa özellikle futbolcuları Adana’ya getirmek anlamında çok zorlandıklarını ve bu yüzden sezona geç bir giriş yaptıklarını söyledi. Transferde zorlanmalarının sebebinin de geçmişte yapılan bir takım yanlışlar olduğunu ifade eden Aydoğdu, "Bizden önce göreve gelen her yönetim futbolculara büyük vaatlerde bulunmuş ve maalesef bu vaatlerini yerine getiremeyerek Adana Demirspor Kulübünü ülke futbolunda itibarsız bir hale getirmişlerdir. Kulübün sahibi kendileriymiş gibi davrananlar Adana Demirspor’u adeta bir çiftlik gibi görmüşlerdir. En basitinden bu insanlar şanlı Adana Demirsporumuzun kongrelerini bile ufacık düğün salonlarında yaparak ufuklarının ne kadar dar olduğunu ispat etmişlerdir. Geçmişin tüm sıkıntılarını yaşayarak görev yaptığımızı tüm taraftarlarımızın bilmesini istiyorum" dedi.
Kabarık bir borç yüküyle devraldıkları Adana Demirspor’da borçları büyük oranda azaltarak kulübün en azından rahat bir nefes almasını sağladıklarını belirten Aydoğdu, yöneticilerle uyum içerisinde çalışarak bu kulüpten bir iğnenin dahi çalınmasına müsaade etmediklerini söyledi.
Gerçekleştirdikleri Adsstore ve Adana Demirspor Dergisi projeleriyle kulübü daha profesyonel bir hale getirme noktasında adımlar attıklarını vurgulayan Aydoğdu, "Yenilenen storelerimizin içeriği ve çeşitliliği üç büyükleri aratmadı, uzun gayretler sonunda çıkartmış olduğumuz Adana Demirspor Dergisi ile kulübümüzü futbolseverlere daha iyi anlatmaya çalıştık" diye konuştu.
"BAŞKANLIK KOLTUĞU KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİLDİR"
Adana Demirspor’un başına Samet Aybaba ve Ünal Karaman gibi 2 önemli ismi getirerek belki de Süper Lig ekiplerine bile nasip olmayacak bir teknik kadro oluşturduklarını kaydeden Selahattin Aydoğdu, "Sezon başında çok eleştirilen genç oyuncularımızla Adana Demirspor’umuzun yaş ortalamasını düşürerek koşan, mücadele eden bir takım oluşturduk. Maalesef sezonun son 4-5 haftasına kadar ilk 2’de olduğumuz PTT 1. Lig’de şampiyonluğu görmek bana nasip olmadı ama umarım bizden sonra gelen yönetime nasip olacaktır. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde, çok şeffaf bir Adana Demirspor bırakarak görevi devrettiğimizi belirtmek istiyorum. Ve şunu belirtmeden geçmek istemiyorum; Adana Demirspor Başkanlığı koltuğu kimsenin tapulu malı değildir, zamanı geldiğinde herkes gitmesini bilecektir. Biz verdiğimiz sözü tutarak, adamlığın görevini yerine getirerek bu bayrağı teslim ediyoruz. Bu vesileyle bizim yanımızda olan veya olmayan A’dan Z’ye herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu kulübü desteklemeye, yeni yönetimin karşısında değil yanında yer almaya söz veriyorum. İnşallah önümüzdeki sezon Süper Lig’e çıkacağımıza yürekten inanıyorum. Adana Demirspor’a ve Sedat Sözlü Başkanlığında oluşacak yeni yönetime önümüzdeki sezon başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN