Çocuk Hakları Komitesi Toplandı

Çocuk Hakları Komitesi Toplandı
Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları Birimi Çocuk Hakları Komiteleri olağan toplantısını İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.
Toplantıya Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın Eşi ve Gönül Elçileri Derneği Başkanı Beyhan Demirtaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Vekili Musa Şimşek, Çocuk Hakları Yetişkin Koordinatörleri Zeynel Abidin Şenlik ve Kadir Orman, komite eş başkanları ve yönetim kurulu üyesi çocuklar ile yaklaşık 150 komite üyesi çocuk katıldı.
Programın açış konuşmasını yapan Adıyaman Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Yetişkin Koordinatörü Zeynel Abidin Şenlik “Çocuk Haklarının tüm Dünya Çocukları için geçerlidir. İki yıldır Adıyaman’da Çocuk Hakları Komiteleri aracılığıyla çalışmalar yürütülüyor ve çok önemli gelişmeler kaydedildi. Özellikle Suriyeli Çocuklara yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz Suriyeli Çocukların Topluma Entegrasyonu konusunda yapmış olduğumuz eğitim ve seminerler sonunda yaklaşık 100 ‘e yakın Suriyeli çocuk bu eğitimlerden yararlandı. Bu çocuklarımızın Adıyaman Çocuk Hakları Çocuk Komitelerine misafir üye olarak kaydettik. Çocuk haklarının özgürlük içinde ve dengeli bir şekilde korunması hem çocuğun hem de toplumun yararınadır. Toplumlar çağdaşlaşmak istiyorlarsa çocukların gelişimine önem vermek zorundadırlar” dedi
Çocuk Hakları eşbaşkanları ve yönetim kurulu üyelerinin tanıtımı yapıldı. Toplantıda “Çocuk Haklarına Yolculuk” adlı animasyon filmi izletildi. Çocuk Hakları konulu şiirler okundu, yıl boyunca yapılan etkinlik ve faaliyetlerin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı.
Çocuk Hakları Komitelerinin faaliyetleri ve yapılması planlanan faaliyetler anlatıldı Toplantı çocuklara yönelik verilen kokteyl ile sona erdi.
BİZE ULAŞIN