Sincik Ulu Caminin Temeli Dualarla Atıldı

Sincik Ulu Caminin Temeli Dualarla Atıldı
Adıyaman’ın Sincik ilçesinde çürük olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz yıl yıkılan merkez Ulu Caminin temeli atıldı.
Yıkımı gerçekleştirilen merkez Ulu Caminin yerine yenisinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Sincik Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, AK Parti Sincik ilçe Başkanı Şevket Öksüz, çok sayıda vatandaş törene katıldı.
Sincik ilçe vaizi Turgut Karataş’ın okuduğu Kuranı Kerim tilavetiyle başlanan temel atma töreninde bir konuşma yapan ilçe müftüsü Mehmet Taşdelen, “Camimiz üç kattan oluşmaktadır. Alt katın 250 metrekaresi erkek taziye yeri, 100 metrekaresi kadın taziye yeri, Ayrıca bay bayan abdest alma yeri, cenaze yıkama yeri ve morg olarak kullanılacaktır. Üst katımız ise iki ana girişten oluşup, bir tam kubbe, dört yarım kubbeden oluşup 300 metrekare alana sahiptir. Üç katın tamamı yaklaşık bin metrekare alana sahip olup eski camimizin yaklaşık dört katı kapasiteye sahip olacaktır. Yani yıktığımız eski camimiz 300-350 kişi kapasiteli iken inşallah yapacağımız bu yeni camimiz yaklaşık bin 200 kişi kapasiteli olacaktır. Camimizin yaklaşık maliyeti 1,5 milyon TL’dir. Bu yeni camimiz Türkiye Diyanet Vakfı eli ile hayırseverlerimizin desteği ile inşallah yapılacaktır” dedi.
AK Parti Sincik İlçe Başkanı Şevket Öksüz ise, “Camileri müminler yapar, cenabı Allah bu caminin yapılışına katkı sunan hayırsever işadamlarımızdan razı olsun, Allah hayırlarını kabul etsin. Bizler de elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışacağız. İnşallah el birliği ile camimizi tamamlayacağız” dedi.
Temel atma töreninde bir konuşma yapan Sincik Kaymakamı Tunahan Efendioğlu yaptığı konuşmada, “İlçemizin güzel bir camiye ihtiyacı vardı, bu vesile ile bu ihtiyacı da karşılamış oluyoruz. Ben başta emeği geçen müftümüze, camimizin yapımına katkı sunan hayırsever işadamlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm ilçemize hayırlı uğurlu olsun, bugün burada temelini attığımız camimizde Rabbim namaz kılmayı da nasip etsin inşallah” dedi.
BİZE ULAŞIN