Şehit Ve Gazi Aileleri, HDP’nin Meclise Girmesine Tepkili

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, HDP’nin meclise girmesine tepkili olduklarını kaydetti.
Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, beraberindeki çok sayıda şehit ailesi ve gaziyle birlikte dernek binasında basın toplantısı düzenledi. 7 Haziran seçimlerinin ardından ülkenin içerisinde bulunduğu durumu yakından takip ettiklerini ve kuşkuyla izlediklerini vurgulayan Başkan Kumartaşlı, şehit aileleri ve gaziler olarak PKK’ya terörist dahi diyemeyen HDP’nin meclise girmesinden büyük rahatsızlık duyduklarını kaydetti. Abdullah Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan’ın da TBMM’ye milletvekili olarak girdiğini hatırlatan Kumartaşlı, “Bizler bu 80 kişiye milletvekili diyemiyoruz. Sadece teröristlerin sözcüsü diyoruz. Kiminin abisi, kardeşi, amcası ve diğer yakınları dağda görev almaktadır yada dağda terörist olarak öldürülmüştür. Bunlar mecliste tek din, tek millet tek devlet imajı vermeye çalışıyorlar. Batıda bu şekilde empoze ediyorlar, Doğu’da ise ‘PKK bayrağını dikeceğiz, sözde Kürdistan’ı kuracağız diyorlar. TBMM çatısında altında hiç rüyamızda görmeyeceğimiz bir durumu yaşadık. Bizlere ‘Öcalan meclise girecek’ dediklerinde rüyanızda görürsünüz diyorduk. Gördük, Öcalan’ın, bebek katilinin, terörist başının yeğeni Dilek Öcalan meclise girdi. Meclis Başkan Vekilinin yanında oturarak anons yaptı. Gerçekten biz bunları rüyamızda görsek inanmazdık. Ancak bu halk şehit ve gazilere bunları yaşattı. Meclisin yüzde 80’ine yakını yenilendi. O kırmızı, turuncu, ceylan derisi koltukları bırakın ve erken seçim için çalışmalar yapın. Bizler meclise yeni geldik, masrafları çıkaralım, birazda milletvekilliğinin tadını çıkaralım. Bir iki sene sonra erken seçimi düşünürüz demeyin. Bu ülkede erken seçim olursa 3-5 ay belki ülke geriye gider. Koalisyon kurulduktan sonra erken seçime gidilirse belki bu ülke 10 yıl sonrasına gidecektir. Terör örgütü ve onların siyasi yandaşları, bizlerle dalga geçmeye devam edecektir. Bizler bunu hiçbir parti gözetmeksizin milli bir ittifak olarak görüyoruz. Hepsine sesleniyoruz. Gerekiyorsa birleşin. Yeniden bir an önce erken seçime gidin. Gidin ki şu HDP yüzde 10’un altında kalsın. Bu dağdaki teröristler moral bulmasınlar. Bizlerin de burada canları yanmasın” diye konuştu.
Öte yandan, Kumartaşlı ve şehit aileleri 7 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra benzer bir açıklama yaparak, seçimler konusundaki tepkilerini dile getirmişlerdi.
BİZE ULAŞIN