Antalya'nın iletişim sorunları

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı'nın 40. kuruluş yıldönümü kutlamalarında yapılacak 40 konferansın ilki, 'Antalya'da İletişim' oldu

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Akdeniz Üniversitesi'nin temellerini atan 53 hayırseverle kurulan Antalya Üniversite Destekleme Vakfı'nın 40'ıncı kuruluş yıldönümü adına düzenlenecek 40 konferansın ilki, 'Antalya'da İletişim' başlığında İletişim Fakültesi'nde yapıldı. Dekan Prof. Bilal Arık, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Esen Diler, Akdeniz İletişim Derneği Başkanı Hüsamettin Oğuz ve Vakıf Başkanı Tunç Uluç'un 10'ar dakika konuşma yaptığı öğrencilerin arasında, Rektör Yardımcısı Prof. Muharrem Kılıç ve Emniyet Müdür Yardımcısı Akif Aktuğ da yer aldı.

SİVİL İNİSİYATİF
Şehirdeki dinamikleri harekete geçirmek için sivil inisiyatiflerin gerekli olduğuna değinen Tunç Uluç, konferans sonunda konuşmacılara birer teşekkür şilti sundu. Hüsamettin Oğuz, çirkin görselliğiyle, başkanların kötü iletişimiyle, gece ve gündüzünün farklılığıyla Antalya'nın insanlara bir şeyler anlatmaya çalıştığını söyledi. İnternete bağlı akıllı telefonlarla iletişimin artık çok kolay olduğuna değinen Mevlüt Yeni ise hala iletişim problemi yaşadığını söyleyenin kendi kişisel sorunu olabileceği düşüncesini dile getirdi. Esen Diler ise, "Yerel değerleri sahiplenme yok bu şehirde. Ne spor, ne sanat kurumlarımızı sahipleniyoruz" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİ İÇİN İŞ İSTEDİ

AGC'nin fakültelerinin doğal partneri olduğunu belirten Dekan Bilal Arık, projeleri anlattı. Kendilerinin yaptığı ve önemli saydığı projeleri de sıralayan Arık, "Bu yıl ilk gazetecilik bölümü mezunlarını vereceğiz. Benim talebim, Akdeniz'in öğrencilerinin Akdeniz'de iş bulup kalmaları" dedi.