Haluk ÜNCEL: Ücretsiz yemekli!

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün itibarıyla Antalya'ya avdet etmişlerdir, kendileri daha bir ay önce de kentimizdeydi. Demek ki, Antalya ile yakinen ilgileniyorlar. Belki de Deniz Baykal'a nazire yapıyordur, orasını bilemeyiz.
Şu günlerde bildiğimiz tek şey var; o da, Kılıçdaroğlu Antalya'ya gelmeden asparagasının geldiğidir.
Şöyle rivayet olunur ki; Kılıçdaroğlu, Aydın mitinginden sonra uçmuş, uçurulmuş.
Aydın-İzmir otobanında kadran 280'lere çıkmış.
CHP'nin dahi İl Başkanı Devrim Kök, organizasyonu planlamış ve şoför koltuğunda Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek aracı kullanırken, yanına Kemal Kılıçdaroğlu oturmuş. Arkada ise İl Başkanı Devrim Kök, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen varmış, yalnız kim cam kenarında, kim ortada oturdu bu konuda bir bilgiye ulaşamadık. Bu da bizim kusurumuz.
Okuyucuya bu ayrıntıyı iletemedik.
Yol boyunca Antalya'yı konuşmuşlardır diye düşündük. Gerçi arka koltukta Akaydın oturuyor, belki ulusal meselelere de değinmişlerdir. Çünkü Akaydın'ın izlediği politikada Antalya'nın pek önemi yok gibi görülüyor. Daha ziyade Büyükşehir Belediye Başkanı'nı dört yıldır ulusal siyaset yapma çabası içinde gördük Bu konuda istihbaratına ve kişiliğine güvendiğim bir gazeteci arkadaşıma olayı sordum. O da önceleri benim gibi düşünmüş, sonra içine bir kuşku düşmüş ve bir tanıdığını aramış. Durumu izah etmiş, aldığı yanıt düşündürücü; "Vallahi ben İl Başkanı'nın yalancısıyım"… Buyurun Kemal bey buradan yakın… Söylenenlere göre bu asparagas İl Başkanınızdan çıkmış. Duyumlar bu yönde… Gelelim ikinci bombaya… Pazar günü Cam Piramit'te CHP'li 81 İl Başkanı'nda icabet edeceği bir ücretsiz konser düzenlemiş CHP dahi Antalya İl Başkanı… Baçı gazetelere ilanlar vermiş ve yazmış; Ücretsiz konser YEMEKLİ…
Bunun Türkçe meali nedir biliyor musunuz Sayın Kılıçdaroğlu?
Dilim döndüğünce açıklayayım; "Biz böyle bir işe giriştik ama, ya gelen olmazsa ne yaparız" korkusuyla ve dahi Genel Başkan'a mahbup olma hissiyatı ile, "Ne yaparız da Cam Piramit'i doldururuz" düşüncesinden hareketle "YEMEKLİ" çağrısı yapılmış. Yani, zevahiri kurtarmak için can simidi olarak vatandaşa yemek ikramında bulunmaya sarılmış sizin dahi İl Başkanı… Sayın Genel Başkan; eğer Antalya'da sizin il örgütünüz bir Cam Piramit'i dahi doldurmaktan aciz ise, bunun takdiri size aittir.