Konyaaltı'daki Baki Plajı'nda mola yok

Antalya'nın Akdeniz'e açılan yüzü Konyaaltı Plajı'nı işleten Baki Gruop, sezon hazırlıklarını tamamladı

Salı 28.05.2013
ABONE OL
Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'nın işletmeciliğini üstlenen Baki Group, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. 5 kilometre uzunluğundaki sahil bandında 100'den fazla çalışanı ile hizmet veren Baki Group, özellikle güvenlik ve temizlik konusunda yoğun çaba sarf edildiğini açıkladı. 55 temizlik, 23 güvenlik görevlisinin 24 saat hizmet verdiği plajda 6 cankurtaran da meydana gelecek boğulma vakalarına müdahale etmek için nöbet tutuyor.

HİZMET FARKI YOK

Konyaaltı Plajı'ndan yaz aylarında hafta içi 15 bin hafta sonları ise 50 bin kişinin yararlandığını belirten Baki Gruop Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Cengiz, şezlonglu ve şezlongsuz alanların tamamının halka ait olduğunu belirterek, "Halkımız hangi tarafı tercih ederse orada kumsal ve denizden faydalanmaktadır" dedi. Her iki bölüme de aynı hizmetin verildiğini söyleyen Cengiz, "Şezlonglu alanların kapladığı alan tüm plajın sadece 3'te 1'i kadar. Yani 5 bin metrelik plajın 3 bin 500 metrelik alanı kamunun ücretsiz olarak faydalanması için ayrılmıştır. Her iki alanda da işletme anlayışı olarak fark yoktur. Saat 07.00 ile 09.00 arasında plajın tüm bölümleri ücretsizdir" diye konuştu.

ASAYİŞ BERKEMAL

Plajın bu günkü haline gelmesinde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in büyük katkısı olduğunu belirten Cengiz, "Sahil boyunca güvenliği sıkı tutuyoruz. Sahil yürüyüş bandında hiçbir satıcı ve yürüyüşü engelleyecek masa sandalye yoktur. Bu hatta 24 saat güvenlik var. Alkolikler ve gasp amaçlı kişiler barındırılmamakta" dedi.