Sürpriz ayrılıklar

Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, 14 Haziran'da tekrar aday olmayacağını açıkladı

Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, dün öğle saatlerinde yaptığı basın toplantısı ile 14 Haziran'da yapılacak genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. İkindi üzeri ise Teknik Direktör Özdilek'te düzenlediği basın toplantısı ile istifa kararını duyurdu

ŞAHSİ KARARIM
Medical Park Antalyaspor'da dün peş peşe yapılan açıklamalar camiada şok etkisi yarattı. Kulüp Başkanı Hasan Akıncıoğlu önce yönetim kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi, ardından basının karşısına çıktı. Akıncıoğlu, geride kalan sezonu başarılı bir şekilde tamamladıklarının altını çizerek, "İçinde bulunduğumuz imkanlar ve kapasitemiz nedeniyle ligi 7. sırada bitirmemiz başarıdır" dedi.

ADAY OLMAYACAĞIM

Akıncıoğlu, siyasete girme gibi bir durumunun olmadığını ve aldığı kararın tamamen şahsi ve özel olduğunu vurguladı. Akıncıoğlu, 14 Haziran'da Antalyaspor Anonim Şirketi'nin Olağan Genel Kurulu yapılacağını ve bu genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

İTİBARLI KULÜP BIRAKIYORUZ
Görev süresi içinde birlikte çalıştığı teknik heyet, futbolcular ve personele teşekkür eden Akıncıoğlu, "Belirli bir kurumsal yapıya kavuştuk, iyi bir kulüp olduk. Basının aşırı tenkitleriyle karşılaştığımız dönemler oldu. Ancak hiç kızmayıp eleştirilerden ders çıkardım. Saygın bir duruşu olan, itibarlı bir kulüp bırakıyoruz" diye konuştu. "İhtilaflı dosyaya dayalı borcumuz, geçmişte oynamış futbolcuya borcumuz, piyasaya borcumuz yok" diyen Akıncıoğlu, mevcut takımın da alacaklarının yüzde 80'ini ödediklerini söyledi. Devam etmeme kararının kişisel ve özel nedenlerden kaynaklandığını anlatan Akıncıoğlu, "Taraftar, istediklerini yapmıyorum diye bana tepki gösteriyor ama kararımın bu tepkiyle ilgisi yok. Hiç kimsenin aday olmaması durumunda da ben artık yokum" ifadelerini kullandı.

ŞİFO DA İSTİFA ETTİ
Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Başkan Hasan Akıncıoğlu'nun tekrar aday olmayacağını açıklamasının ardından yeni gelecek yönetimin önünü açmak amacıyla ekibiyle birlikte görevi bıraktığını açıkladı. Kulüp başkanı Hasan Akıncıoğlu'nun görevi bıraktığını ve gelecek dönemde aday olmadığını öğrendiğini, kulübe geldiğinde bu haberi aldığını ve buna da üzüldüğünü söyleyen Özdilek, "Bu sebeple ben ve ekibim de bundan sonra gelecek olan yönetimin önünü açmak için görevi bıraktığımı bildirmek istedim. Şu anda Prolisans Kursu'ndayım ve 2 Haziran tarihinde sona erecek. O tarihte burada geçirdiğimiz 5 yılın değerlendirmesini de yapacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN