TOKİ turizme el attı

TOKİ'nin satışa sunacağı Mahmutlar'daki 83 bin 392 metrekarelik arsaya otel, tatil köyü gibi turizm tesisleri ve konut yapılabilecek. İlk ihale 12 Haziran'da yapılacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'nin turizm merkezi Antalya'nın Alanya ilçesinde arsa karşılığı gelir paylaşımı modeliyle yeni bir projeyi hayata geçirecek.

KONUT VE TURİZM

TOKİ tarafından satışa sunulacak Mahmutlar'daki 83 bin 392 metrekarelik arsaya otel ve tatil köyü gibi turizm tesisleri ve konut yapılabilecek. Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkarılacak arsanın 28 bin 510 metrekarelik bölümü konut, 37 bin 425 metrekarelik kısmı ise turizm tesis alanı olarak planlandı.

HER ŞEY OLACAK

Turizm tesis alanında otel, tatil köyü, butik otel, pansiyon, apart otel gibi turizm tesislerinin belgelendirilmesine ve niteliklerine ilişkin yönetmelikte tanımlanan tesisler yapılabilecek. Ayrıca konferans, sergi, konser ve tiyatro salonu, sosyal tesisler, devremülk, ikinci konut ve rezidans, dinlenme, eğlence, suya dayalı oyun, aquapark ve spor aktivitelerine yönelik kullanımlarla planda belirtilen inşaat emsalinin yüzde 2'sini geçmemek kaydıyla ticari birimler yer alabilecek.

ŞARTLAR BELLİ OLDU
İhale,'Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği' kapsamında açık ihale usulüyle yapılacak. İhale, yerli ve yabancı inşaat firmalarıyla bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak ancak uluslararası bir ihale niteliğinde sayılmayacak. İhaleye katılacak firmalardan idare payı olarak teklif ettiği bedelin yüzde 3'ü kadar geçici teminat istenecek. İlk oturum sonrasında yapılacak değerlendirme sonucu uygun görülecek istekliler ikinci oturuma davet edilecek.

BİZE ULAŞIN