Mustafa NOYAN: Ne olacak şimdi?..

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL

Hasan Akıncıoğlu'nun büyük sürpriz yaparak Antalyaspor başkanlığına aday olmayacağını açıklaması camiada şok etkisi yarattı… Bu da yetmedi beş yıldır istikrarlı bir şekilde takımın başında olan Mehmet Özdilek de haklı olarak Akıncıoğlu'nun yerine gelecek başkanın önünü açmak için görevi bıraktığını bildirdi… Anlayacağınız Antalyaspor'da ortalık toz duman… Akıncıoğlu açıklamasının ardından telefonlarını da açmıyor… Herkes birbirine sormaya başladı bile; 'Ne olacak şimdi' diye… Antalyaspor büyük bir camia.
Mutlaka başkanını da yönetimini de seçecektir.
Bununla da kalmayıp yeni teknik adamını da bulur… Ama iş bununla bitmiyor.
Antalyaspor beş yıllık Akıncıoğlu ve Şifo döneminde önemli ölçüde istikrarı yakalamış, borçların taksitlendirilmiş vergiler hariç tamamı bitmiş, önümüzdeki sezona daha farklı bakarken sil baştan yapmıştır.
Sadece başkan ve teknik kadronun değişmesi olmayacak yeni başkan ve teknik adamla kulüpte taşlar yerinden oynayacaktır.
Yeni sezonla ilgili aylardır izlenen, denenen, görüşülen futbolcular ne olacak?
Özdilek giderse görev süresince başarılı çalışmalar yapan ve takıma çok önemli oyuncular kazandıran Sedat Karabük de büyük olasılıkla ayrılacaktır.
Akıncıoğlu'nun artık görev almayacağını açıklamasını bazı kesimler kendilerinin başarısı olarak değerlendirirse yanılırlar… Akıncıoğlu ya da bir başkası… Antalyaspor ne başkansız ne de yönetimsiz kalır.,. Önemli olan istikrardır.
Tam "Bu da yakalandı" denirken her şeye yeniden başlamak Antalyaspor'a zarar verecek ve yıllarca geriye götürecektir.
Hasan Akıncıoğlu ve Mehmet Özdilek ikilisi bana göre Antalyaspor tarihindeki en uyumlu ekipti.
Yanlışları ve hataları da oldu.
Zaman zaman tribünlerden tepki de gördüler.
Bu tepkiler ile onların icraatlarının doğru olup olmadığı ayrı bir tartışma konusudur. Antalyaspor'un son beş yılına bakmak ve ona göre değerlendirme yapmak gerekir.
Kulübün artık düzlüğe çıkmak üzere olduğu, daha iyi transferlerle daha güçlü bir Antalyaspor yaratılacağı yolundaki düşünceler güçlenirken bir anda gelişen bu olay camiada gerçek bir sıkıntı yaratacaktır.
Genel kurul için 15 günlük bir süre var. Bu zaman içinde önce bir başkan adayı bulunacak. O da yine bu kadar kısa zamanda yönetimini oluşturacaktır.
Hasan Akıncıoğlu'nun bu kararı bir günde aldığını sanmıyorum.
Son derece soğukkanlı ne yaptığını iyi bilen bir işadamıdır.
Böyle bir düşüncesi varsa bunu daha önceden açıklaması ve en azından "Sezon sonunda ben yokum" demesi gerekirdi. Akıncıoğlu sanırım Ünal Aysal'dan esinlendi.
Bir anonim şirket olan Antalyaspor'da genel kurul 14 Haziran'da, A.Ş'nin en büyük hissedarı olan Antalyaspor Kulübü Derneği'nin genel kurulu da bir gün sonra yapılacak.
Burada da bir yanlışlık ya da çelişki var. Umarım onbeş gün içinde bütün bu sorunlar çözülür ve bir kaos ortamı yaratılmaz…