Başkanlardan ortak söylem

Seçimden zaferle ayrılan 5 merkez ilçenin yeni belediye başkanları, duygularını SABAH Akdeniz ile paylaştı

Seçim sandıklarının açılmasıyla birlikte zaferini ilan eden yeni belediye başkanları, ilk duygularını SABAH Akdeniz ile paylaştı. Antalya'nın 5 merkez ilçesinin yeni belediye başkanları, ortak bir duruş sergileyerek seçim sürecinin geride kaldığını, artık hizmet zamanı olduğunun belirtti. 2014 Yerel Seçimleri'nden galibiyet ile ayrılan belediye başkanları, duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

BURUK SEVİNÇ
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal:
Muratpaşa halkının gösterdiği teveccühten dolayı memnunum. O teveccüh ve güvene layık olmak için bütün enerjimi sarf edeceğim. Partimin Büyükşehir Belediyesi'ni kaybetmesi, Türkiye genelinde çok iyi sonuçlar alamaması beni üzdü. Bu yüzden sevincimiz buruk. Ancak demokrasinin sonucu olarak görüp işlerimize bakmamız lazım. Bizleri bekleyen işler var, onlara odaklanmak zorundayız.

OYLAR NAMUSUM
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek:
Dördüncü dönemde de yine yüzde 60'lara yakın bir oyla beni bu göreve getiren sevgili Konyaaltılılara çok teşekkür ediyorum. 30 Mart seçim süreciyle ilgili partili dostlarıma, Muhittin Böcek gönüllülerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da destek olan olmayan herkesin belediye başkanı olduğumu bir kez daha söylüyorum. Bu 5 yıllık süreçte de sevgili hemşerilerimin o kutsal oylarına namusum gibi sahip çıkacağımı bilmelerini istiyorum.

SONUÇTAN EMİNDİK
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç:
Çok güzel bir kampanya süreci geçti. Halkın coşkusundan kampanya sürecinde seçimi alacağımıza emindik. Vatandaşlarımız da bizleri mağdur etmedi. Seçim bitti artık. Bu saatten sonra oy veren vermeyen herkesin hizmetinde olacağız. Döşemealtı bölgesi çok geniş bir alana sahip. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Zor bir sorumluluk, zor bir görevin altına girdik. Bunun bilincindeyiz. Artık hizmet vakti. Bütün vatandaşlarımız ile kucaklaşıp Döşemealtı'na en iyi hizmetleri sunup kalkındırmak için mücadelemizi vermeye başlayacağız.

KAVGA YOK
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin:
Uzunca bir süre hizmet yarışı içerisine girdik. Bütün adaylara saygı gösterdik. Biz Aksu'ya hizmet için yola çıkmıştık. Önümüzde bir süreç var. Aksu'nun beklentisi olan, ilçenin ihtiyacı olan birçok hizmet duruyor. Kavgaya zaman ayıracak bir durumumuz da yok. Artık bundan sonrasının hesabını yapıyoruz. Aksu'nun beklentisi olan mülkiyet sorununu, hastanesini, planlamasını da yaptığımız zaman sevineceğiz. Bizim bir düsturumuz var. 30 yıldır burada esnafız. İnşallah Aksu'ya olan borcumuzu ödeyeceğiz. Can YÜCEL / ANTALYA

HAKAN İLE YOLA DEVAM
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü: 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin zaferi, Antalyamıza, Kepezimize hayırlı uğurlu olsun. Yapılan seçimlerde halkımızın iradesi sandıkta tecelli etmiştir. Yüz binlerce Kepezli, 5 yıl daha 'Hakan'la yola devam' demiştir. Bizlere gerçekten büyük bir gönül ve yürek biriliği veren herkese çok teşekkür ederim. Ağır başlılığımızı, hiç yüreğimizden çıkarmayacağız. Allah, gururlananları, kibirlenenleri ve böbürlenenleri sevmez. Şimdi bu zafer, bizi daha çok çalışmaya ve sadakatle hedefe odaklanmaya yönlendirdi.
BİZE ULAŞIN