Diyanet 90 yılın muhasebesinde

İlçe Müftüleri Kongresi, 81 ildeki 919 ilçe müftüsünün katılımıyla Manavgat ilçesindeki Silence Beach Hotel'deki 'Ulusaldan Küresele Yerelden Evrensele 90. Yılında Türkiye'de Din ve Diyanet Hizmetleri' adı altında başladı. Kongreye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez de katıldı.

MUHASEBE ÖNEMLİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Görmez, kongrenin, geçmişin muhasebesinin yapılması ve geleceğin planlanması açısından çok önemli olduğunu belirtti. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak il müftüleri, il müftü yardımcıları ve ilçe müftülerine yönelik birçok toplantı ve eğitim düzenlediklerini anlatan Görmez, "Ne var ki bu toplantılar bölgesel olarak yapıldı. İlk kez böylesine büyük katılımla bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Bu toplantı sıradan bir il müftüleri toplantısı ve semineri değildir. Bu toplantı çok ciddi bir muhasebe toplantısıdır" dedi.

İVME KAZANACAK
Ulusaldan küresele, yerelden evrensele doğru Türkiye'de din ve diyanet hizmetlerini ciddi bir şekilde değerlendirme ve ciddi bir muhasebe yapmanın hedeflendiğini kaydeden Görmez, "Geçmişin muhasebesini yapmak, bugünün değerlendirmesini yapmak, geleceğin planlanmasını yapmak üzere gerçekleştirilen çok önemli bir kongredir. Kongre, Diyanet hizmetlerinin ivme kazanmasına vesile olacak" diye konuştu. Kongre, 5 Nisan'a kadar devam edecek.
BİZE ULAŞIN