Hayattan sahneler

Antalya'da polisler ve suça karışmış çocuklar, Türk Polis Teşkilatı'nın 169'uncu kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında 'Umut Nöbeti' isimli oyunda rol aldı

  • Akdeniz
  • Çarşamba 10.04.2014
Türk Polis Teşkilatı'nın 169. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Devlet Tiyatrosu işbirliğiyle hazırlanan 'Umut Nöbeti' adlı tiyatro oyununda, polisler ve suça karışmış çocuklar rol aldı. Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki oyunda, Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nde görevli 9 polis memuru ile suça karışan ve "Umut Yıldızı" projesi kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün kurslarına katılan 6 çocuk rol aldı.

TRAJİKOMİK OLAYLAR

Oyunda, polis merkezinde akşam nöbeti sırasında ekiplerin başından geçen trajikomik olaylar konu ediliyor. Gazeteci bir turistin çantasının çalınması, polis ekiplerinden yardım isteyen sarhoş, madde bağımlısı gencin yaşadıkları, evden kaçan çocuğun başından geçen olayların anlatıldığı oyun, izleyenlerin beğenisini topladı. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'un da izlediği oyunun ardından Antalya Polis Gücü halk oyunu ekibi gösteri sundu.
BİZE ULAŞIN