Özel Envar Koleji'ne Cambridge desteği

Envar Koleji, Antalya'da Cambridge English işbirliği ile uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi veren tek eğitim kurumu haline geliyor. Dil eğitiminde dünya standardı yakalanacak

Envar Koleji, Antalya'da Cambridge English işbirliği ile uluslararası standartlarda İngilizce eğitimi veren tek eğitim kurumu haline geliyor. Dünyanın uluslararası iletişim dili olarak kabul edilen İngilizce'nin, ülkemizde de ilk ve orta dereceli okullarda müfredatın bütünleyici bir parçası olduğunu belirten okul yöneticileri, "İngilizce dil eğitimi, çocuklarımızın üniversiteye ya da işe girerken yaşayacakları rekabet ortamında, imkânlar dünyasının kapısını açacak en önemli anahtardır. Yabancı dil eğitimini, diğer branşlardan ayıran en temel özellik dört temel beceriden oluşmasıdır. Yani bir yabancı dili tam anlamıyla bilmek, o dili yazabilmek, okuyabilmek, dinlediğini anlayabilmek ve konuşabilmekle olur. Sadece dilbilgisi eğitimiyle ancak belli sınavlarda başarı sağlanabilir. İş ve sosyal hayatımızda etkin olarak kullanamayız. Bu nedenle kullanılan yabancı dil kaynakları ve eğitim müfredatı bu dört temel beceriyi geliştirmeye yönelik olmalıdır" dedi.

DÜNYA STANDARDI

Yabancı dil eğitiminde akıllara gelen bir diğer önemli sorunun ise ne kadar öğrendiğimizi ya da hangi seviyede olduğumuzu nasıl bileceğimiz konusu olduğunu belirten Envar Koleji idarecileri "Bu soru ancak doğru ölçme değerlendirme sınavlarıyla cevaplanır. Bu sınavlar ise dil eğitiminin yapısına uygun olarak ancak 4 temel beceriyi de ölçerek mümkün olur. Bunun için de tüm dünyada kabul gören uluslararası sınavlar uygulanmalıdır. Tüm bu bilgiler ışığında yenilikçi eğitim anlayışını benimseyen Envar Eğitim Kurumları olarak bu yıl dil eğitimi hedeflerinde dünya standartlarını yakalamak için Cambridge English ile anlaşmıştır" dedi.

EN PRESTİJLİSİ

Cambridge English konusunda bilgi veren Dünya Aktüel A.Ş Cambridge University Press Bölge Müdürü Sinan Gündoğdu, "Cambridge English, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Cambrige Üniversitesi'ne bağlı yayın kuruluşu Cambridge University Press ve İngilizce'de dünyanın en güvenilir ve yaygın ölçme- değerlendirme sınavlarını yapan Cambridge English Language Assessment'ın ortak adıdır" diye konuştu. Cambridge English for Schools sınavları ile öğrencilerin İngilizcelerinin uluslararası standartları karşıladığını kanıtlayacaklarını belirten Gündoğdu, "Renkli, yaratıcı, teknolojiye uyumlu ve hayal gücünü geliştirici öğrenim kaynaklarıyla öğrencilerimizi İngilizce öğrenmeye teşvik ediyoruz. Envar Koleji'nde mevcut müfredatı uluslararası standartlara göre yeniden şekillendiriyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN