İşadamlarına arge desteği tanıtımı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle Antalyalı işadamlarına düzenlenen toplantıda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teknoloji ve AR-GE alanında verdiği destek programları tanıtıldı.

DIŞA BAĞIMLILIK
ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar, ülke nimetlerinin ihracındaki artışla övünülürken bir yandan da cari açığın konuşulduğunu söyledi. Türkiye'nin en büyük sektörleri olan tekstil ve otomotivde üretim teknolojilerini ithal ettiğini hatırlatan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aziz Ergin ise kendi üretim teknolojimizi üretmediğimiz sürece dışarıya bağımlı kalacağımızın altını çizdi.

CİDDİ UYARI YAPTILAR
Nükleer reaktörü olmayan nadir ülkelerden birisi olduğumuzu söyleyen Prof. Ergin, "Enerjiye 60 milyar dolar harcıyoruz. Enerjiyi barajlarla, termik santrallerle ya da ithal doğalgaz ile sağlıyoruz. Nükleer enerji santralleri kurmazsak, her yıl 60 milyar dolar ödemeye mahkum olacağız" diye konuştu. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Tezleri Şube Müdürü Serdar İmamoğlu, verdikleri hibe ve destekleri tanıttı ve soruları yanıtladı.
BİZE ULAŞIN