Büyük Tur'da geri sayım

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na kısa bir süre kala hazırlıklar bütün hızıyla devam ediyor. Tur için görkemli bir açılış gerçekleştirilecek

Bu yıl 27 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde 50'ncisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Alanya etabının koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Alanya Belediye Meclis Salonu'ndaki toplantıya Kaymakam Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu katıldı. Müftüoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımı ve bisiklet sürmesiyle tura start verdiklerini, bunun iyi bir başlangıç olduğunu belirtti.

130 ÜLKEDE YAYIN VAR

Bundan sonraki başlangıcın Alanya'da yapılacağını ifade eden Müftüoğlu, "Alanya iyi şeyleri hak ediyor. Herkes elinden geleni ortaya koymalı. Bu açılışın görkemli olması şehre çok şey katacaktır" dedi. Tur sayesinde 2012'de 130 ülkede 312 milyon haneye girdiklerini vurgulayan Müftüoğlu, geçen yıl da 158 ülkede 602 milyon haneye ulaştıklarını kaydetti.

CAVENDISH GELİYOR

Bu arada, Fransa, İtalya ve İspanya Turu'nda toplamda elde ettiği 43 etap birinciliği ile kariyerinde 100'ün üzerinde finişi ilk sırada geçmeyi başaran, yol bisikletinde İngiltere'nin son ulusal şampiyonu Mark Cavendish'in Türkiye'de ilk kez yarışacağı açıklandı.
BİZE ULAŞIN