MAKÜ'de temel atma töreni

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bağlı Eğitim Fakültesi'nin temeli törenle atıldı. Törende, MAKÜ'nün her geçen yıl büyüyerek geliştiği vurgulandı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından İstiklal Yerleşkesi'nde Eğitim Fakültesi binası temel atma töreni düzenlendi.

PTOROKOL TAM KADRO

Törene Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, daire müdürleri, akademisyenleri ve öğrenciler katıldı. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, temeli atılan Eğitim Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu'na ait binaların 76 bin metrekare alanda yapıldığını belirtti.

151 MİLYONLUK YATIRIM

AK Parti hükümeti tarafından MAKÜ'nün kurulduğu günden bu yana 151 milyon TL yatırım parası gönderildiğini ifade eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik "MAKÜ, Burdur'da hizmet kalitesi, akademik ve yapılaşma yönünden büyük bir adım atıyor. MAKÜ kurulduktan sonraki her yıl Kalkınma Bakanlığı ve diğer bakanlıklarla işbirliği ile ek ödenekler aldık. İnşallah bu yıl da aynı hedefi tutturacağız" dedi.

TEMEL, DUALARLA ATILDI

Burdur Müftüsü Hıdır Bayrak'ın okuduğu duanın ardından Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Garnizon Komutanı Sayit Koca, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatcı, temel atma törenini gerçekleştirdi.
BİZE ULAŞIN