CHP'deki çözülme ilçelerde başladı

CHP ilçe teşkilatlarında istifalar ardı ardına gelmeye başladı. Gündoğmuş ve Aksu ilçe başkanlarının ardından CHP Kaş İlçe Başkanı Süleyman Özer de görevinden istifa etti

Yerel seçimlerde Antalya'da alınan başarısız sonuçların ardından CHP yönetiminde bulunan isimlerden istifalar ardı ardına gelmeye başladı. Gündoğmuş CHP İlçe Başkanı Şükrü Yüksel ve Aksu İlçe Başkanı Hasan Bozkurt'un ardından Kaş İlçe Başkanı Süleyman Özer de görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yerel seçimlerin ardından şimdilik 3 ilçenin başkanı görevinden ayrılırken, Gazipaşa İlçe Başkanı Mehmet Vural Görgülü'ye de görevi bırakması için baskı yapıldığı öğrenildi. Finike İlçe Yönetim Kurulu da bugünlerde toplanarak istifa konusunu görüşecek. İlçe Başkanı Reşat Eker ise karar ne çıkarsa çıksın istifa edeceğini söyledi.

BAŞKANLIĞI KAPTIRDI

2009 yerel seçimlerinde ilçedeki oyların yüzde 40'ını alarak Abdullah Gültekin'i başkanlığa taşıyan ilçe teşkilatı, 2014 seçimlerinde oy oranını yüzde 32'lere düşürerek, başkanlığı AK Parti adayı Halil Kocaer'e kaptırdı. İstifa etmesinde yerel seçimlerde alınan sonuçların bir alakası olmadığını belirten Özer, "Görevimden istifa ettiğim doğrudur. Kendi işlerimi yürütemez bir hale geldiğim için ilçe başkanlık görevini bıraktım. Yönetimden benim dışımda istifa eden kimse olmadı. Salı günü itibariyle görevi bıraktım" dedi.

GÖZLER ANKARA'DA
Öte yandan CHP'de gözler seçim değerlendirmelerinin yapılacağı MYK ile Milletvekilleri toplantılarına çevrildi. Parti içindeki muhalif gruplar, bu toplantılardan çıkacak sonuçlara göre harekete geçecek. CHP İl Başkanı Devrim Kök de Aksu ilçesinde yönetiminin düşürülmesi amacıyla imza toplanmaya başlanmasının ardından acil kodu ile Ankara'ya çağrılmıştı. Kök'ün akıbeti de Genel Merkez'in yapacağı bu değerlendirme toplantılarının ardından belli olacak.
BİZE ULAŞIN