'Bu nasıl kepazelik'

Alanya Kaymakamı Özdemir, 2 İsveçli kıza 14 kişinin laf attığının belirlenmesi üzerine "Biz sapık mıyız?" dedi

A lanya Kaymakamlığı tarafından 'İlçe Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı' gerçekleştirildi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ALTSO) düzenlenen toplantıya Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya, Alanya Emniyet Müdürü Erkan Dur, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği(ALTİD) Başkanı Burhan Sili ile idari birim amirleri ve çok sayıda turizmci katıldı.

BU İNEK SÜT VERMEZ

Toplantıda konuşan Alanya Kaymakamı Özdemir, turistlere yapılan sözlü tacizleri sert eleştirdi. Kaymakam Özdemir "Alanya kendi yapacağını yapar. 2 İsveçli kıza yürürken 14 kişi laf atmış. Biz sapık mıyız? Sizin kızınıza, karınıza, bacınıza böyle bir şey gelsin ister misiniz? Bu nasıl kepazelik?" dedi. Kaymakam Özdemir, "Bu piyasayı beslemeyeceksek kimse bu inekten süt beklemesin. Bu otelci, esnaf ve simitçi için bile geçerli. Herkes kendini parçalarcasına sokaktaki turistten bir şeyler koparmaya çalışıyor. Turiste herhangi bir şey yapmak zorunda değiliz. Turiste lütfen hiçbir şey yapmayalım. Turist yokmuş gibi davranalım. Güler yüz bile göstermeyelim. Sadece suratımızı asmayalım yeter" dedi.

KAPICI TUR YAPIYOR
İlçedeki hanutçuluk konusuna da değinen Özdemir, kendisine sosyal medya üzerinden serzenişler geldiğini anlatarak, "Bu tip serzenişler iş değil. Bunun etkisi olmaz. Taksiciler hanutçuluk yapıyor diye bütün taksicileri sıraya dizip onları koklayayım mı? Her kişinin başına polis dikemezsiniz" dedi. TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu da, "Burada bir rant var. Bunun önüne geçemiyoruz. Kaçak tur organize eden kişilerin önüne geçmek mümkün değil. Binamızın altındaki kapıcı bile tur yapıyor" diye konuştu.

EN BÜYÜK HANUTÇU ACENTE

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise, "Edindiğim izlenime göre en büyük hanutçular acenteler. Turistleri buraya acenteler getiriyor. Toplu götürülmeler sonunda ciddi komisyonlar alınıyor. Acenteler esnafı kötülüyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN