Alanya'yı dünya tanıyacak

Alanya Kaymakamı Özdemir, 50'nci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun bu yıl dünyada 1 milyar haneye ulaşıp izlenmesini hedeflediklerini söyledi

  • Akdeniz
  • Çarşamba 24.04.2014
Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, bu yıl 27 Nisan - 4 Mayıs tarihlerinde 50'ncisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ilçe ve ülkenin tanıtımında büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Turun 50'nci yılı dolayısıyla görkemli bir açılış yapmayı planladıklarını dile getiren Özdemir, açılış töreninin yaklaşık 123 ülkenin televizyon kanallarında yayınlanacağını ifade etti. Turun izlenebilirliğinin 2012 yılında 300 milyon, 2013 yılında 630 milyon haneye ulaştığını ifade eden Özdemir, "Çekimlerin Alanya'nın cazibesiyle, güzelliğiyle, görkemiyle dünya kamuoyu önünde akıllarda iz bırakacak şekilde yapılması bizim için önemli. Bunun için Alanya etabında yapılacak tanıtım çalışmaları için yaklaşık 400 bin lira harcandı" dedi.

ALANYA'NIN GÖRKEMİ
Özdemir, 27 Nisan'da Alanya- Gazipaşa-Alanya etabıyla başlayacak turun 28 Nisan'da Alanya- Antalya etabıyla devam edeceğini, Manavgat'a kadar intikalinde üzerlerine düşen görevi eksiksiz yapacaklarını belirtti. Alanya'da yaşayanlara da önemli görev düştüğüne dikkati çeken Özdemir, "Halkımızın gerek meydanda gerekse parkur kenarında sporcuları destekleyerek Alanya'nın etkinliği kabullendiğini göstermesi önem taşımaktadır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN