Vandallar 'sustu'

Antalya polisi, düzenlediği operasyonda MLKP üyesi biri kadın 6 kişiyi gözaltına aldı. Şehri yakıp yıkan vandallar susma hakkını kullandı. Adliyeye sevkedilen zanlılar açlık grevinde

Antalya polisi, yürüyüş, toplantı, gösterilerde olay çıkaran, yüzlerini kapatarak yol kesme, araçlara zarar verme ve seçim ofislerine saldırmaktan Marksist Leninist Komünist Partisi (MLKP) üyesi biri kadın 6 kişiyi Denizli ve Antalya'da gözaltına aldı.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücalede Şube Müdürlüğü ekipleri, iki gün önce Denizli ve Antalya'da MLKP üyelerine yönelik eşzamanlı operasyon düzenledi. Antalya'da 6 noktaya yapılan operasyonda, yürüyüş, toplantı, gösterilerde olay çıkartmak, yüzlerini kapayıp yol kesme, araçlara zarar vermekten ve seçim ofislerine saldırmak, iş yerleri ve lise duvarlarına yasa dışı yazı yazmaktan A.G'yi Denizli'de C.U.,U.G.,M.S.,M.G. kadın S.S.'yi gözaltına aldı.

TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

Zanlılarla birlikte bir tabanca, fişekler, bir sapan, sapana ait bilyeler, yası dışı yayın, doküman ve CD ele geçirildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

SUSMA HAKKINI KULLANDILAR

Gözaltına alınan zanlılarla birlikte Antalya Adliyesi'ne gelen Avukat Hakan Evcin, zanlıların susma hakkını kullanarak ifade vermediklerini ve savcılık tarafından hazırlanan yaklaşık 50 soruyu yanıtlayacaklarını söyledi. Evcin müvekkillerinin emniyetteki sorgulama sürecinde açlık grevi yaptıklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN