Serik dünya kenti olacak

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, medya mensupları ile buluşmasında, turizmde dünyanın marka kentlerinden biri olmayı hedeflediklerini söyledi

Serik'in çiçeği burnunda AK Parti'li Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Serik'i dünya kenti yapacaklarını söyledi. Belek'te sahil kenarında basın ile tanışma toplantısına Başkan Çalık ve ekibi ile basın mensupları katıldı. Başkan seçildikten sonra ilk kez basın ile bir araya gelen Ramazan Çalık, önümüzdeki 5 yıl içinde yapmak istediklerini tek tek paylaştı.

KASABA GÖRÜNÜMENDE

Başkan Ramazan Çalık, şu anda Serik'in bir kasaba görünümünde olduğunu açıkladı. Bu görüntüden kurtulmak için ekibi ile birlikte canla başla çalışacaklarını da belirten Başkan Çalık, "Serik'te bir huzursuzluk vardı. Bunu ortadan kaldırdık. Şimdi çalışma zamanı. Çalışırken de her şeyi profesyonel yapmak istiyorum. Karakter olarak benim çalışmayan insanlarla işim olmaz. Biz buraya çalışmaya geldik" açıklamasın yaptı.

SERİKLE BİRLİKTE ANILACAK

Başkan Çalık, Belek'in Serik'e bağlandığını da hatırlatarak, Belek'in potansiyelinden Serik olarak sonuna dek faydalanmak istediklerini ifade etti. Çalık, "Belek'teki turizmcilerle oturup konuşacağız. Bundan sonra Belek ile ilgili bir organizasyonda Belek-Antalya yazmayacak. Belek-Serik veya Serik- Belek yazacak. Golfu, denizi, plajı, Aspendos'u ve tarımı Serik'le birlikte anılıp turizmden Serik'in de pay almasını sağlayacağız. Başka alternatifimiz yok" dedi.

DÜNYADA İLK 10'DA OLACAĞIZ
Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, turizmde Serik'i marka ilçe haline getireceklerini de söyledi. Çalık, "Belek'in golfü, plajları, arkasında Serik'in kültürü, tarımı ve aynı zamanda Aspendos'u dünya turizmine pazarlayacağız. Marka olacağız. Her şeyimizde dünyada akla gelen birkaç turistik merkezden biri olacağız. Bunda kararlıyız" açıklamasın yaptı.
BİZE ULAŞIN