Halkın istediği oldu

SABAH Akdeniz'in 'Atatürk Parkı'nda kaçak yapılaşma' başlığı ile önceki gün gündeme getirdiği haberin ardından, park içinde bulunan kaçak yapılar yıkıldı, alan halka açıldı

  • Akdeniz
  • Pazar 28.04.2014
SABAH Akdeniz'in Cumartesi günü 'Atatürk Parkı'nda kaçak yapılaşma' başlığı ile duyurduğu haber üzerine harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, kaçak yapılaşmaya dur dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Atatürk Parkı içerisinde sit alanını işgal eden iki yapının kaldırılmasını istedi. Harekete geçen Zabıta Daire Başkanlığı, sit alanını işgal eden işletmeleri 24 saat içinde kaldırdı. İşgalden kurtulan alanlar halkın kullanımına açıldı.

ARTIK HALK KULLANACAK

Konunun araştırılması ve gereğinin yapılması talimatını veren Türel, yapılan incelemelerde iki işletmenin de sit alanını işgal ettiğinin belirlenmesi üzerine her iki kaçak yapının da biran önce yıkılması talimatı verdi. Harekete geçen Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, 24 saat içerisinde kaçak yapıları kaldırdı. Başkan Menderes Türel, sit alanı ve halkın kullanımında olan alanlardaki kaçak yapılar ve işgaller ile mücadelenin kararlılıkla süreceğini belirtti. Sit alanına yapılan kaçak yapılar kaldırılarak, park halkın kullanımına açıldı.

24 SAATTE YIKTILAR
SABAH Akdeniz'in Cumartesi günkü haberi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri kaçak yapıları 24 saat içinde yıktı.

BİZE ULAŞIN