Attıklarını vuruyorlar

Antalya'da düzenlenen "Tek Kurşun Atış Yarışması"na kadın avcıların da yoğun ilgi göstermesi renkli görüntüler oluşturdu. Kadınlar 12'den vurdu

Antalya'nın Aksu ilçesi Atıcılar Derneği'nce bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'Tek Kurşun Atış Yarışması'na kadın atıcılar yoğun ilgi gösterdi. Aksu ilçesinin At Çayırı merasında düzenlenen ve 2 bin kişinin katıldığı yarışmada, 30 kadın avcının da yer alması renkli görüntüler oluşturdu. Yörük çadırlarının kurulduğu etkinlikte, yöresel kıyafet giyen ve ekmek yapan kadınların yanı sıra efe kıyafetiyle gösteri yapan erkekler de yarışmaya şenlik havası kattı.

DEDİKODU YERİNE AVCILIK

Aksu Avcılar Deneği Başkan Yardımcısı Ümit Durmaz, ilk üçe girenlere silah, yelek gibi çeşitli av malzemeleri hediye ettiklerini söyleyerek, "Avcılık Türkiye'de öldürme sporu olarak değerlendiriliyor. Avcılık bir spor" dedi. Yarışmaya ilk kez katılan Hesna Çimen (42) ise "Kadınların yapamayacağı bir şey yok. Keşke hepsi bir köşeye oturup dedikodu yapacağına avcılık yapsa" dedi. Kızılay'ın kan bağışı topladığı etkinliğe, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse de katıldı.
BİZE ULAŞIN