Bir bulvarın İki yüzü

Antalya'da Muratpaşa ve Kepez ilçelerinin sınırı Gazi Bulvarı, güzellik ve çirkinliğin tam ortasında bulunuyor. Bulvarın bir yanı pırıl pırılken diğer tarafı moloz ve çöpten geçilmiyor

Antalya'nın protokol yolu olarak kullanılan Gazi Bulvarı, güzel ile çirkin arasında bir sınır vazifesi görüyor. Bulvarın Kepez ilçesi tarafında bulunan tarafı görsel anlamda göz doldururken, Muratpaşa ilçesi tarafında yer alan bölümü ise çöplüğü andırıyor. Muratpaşa tarafındaki imar sorunu bir türlü çözülemeyen bulvar, Antalya'ya gölge düşürmeye devam ediyor. Şehre gelen özel misafirleri ortalık yerde kesilen kurbanlık hayvanlar ve moloz yığınları selamlıyor. Her yıl onlarca devlet başkanı, başbakan, bakan ve milletvekili ile 10 milyonu aşkın turisti ağırlayan Antalya'da yabancı konukların transferleri bu güzergah üzerinde gerçekleşiyor.

ÇÖPLÜK GÖRÜNTÜSÜ
Şehre gelen turistlerin hemen yarısının geçmek durumunda kaldığı Gazi Bulvarı, görenleri yürek burkan bir ikilem içerisinde bırakıyor. Bulvarın Göksu Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bölümünde park ve bahçe düzenlemesi yapılırken, Doğuyaka ve Topçular Mahallesi'ne dahil olan kısmı ise çöplüğü andırıyor. Tüm uyarılara rağmen bulvarın Muratpaşa bölümünde yer alan kısmında, canlı hayvan satışları da devam ediyor. Bölgede bulunan hayvanlar oluşturdukları görsel kirliliğe ek olarak çevreye rahatsız edici kötü kokuların yayılmasına da sebep oluyor. Antalya'ya ilk kez gelen ve şehre girişini bu güzergah üzerinden yapan konukların şehir hakkında edindikleri izlenim Antalya'nın tanıtımına darbe üstüne darbe vuruyor.

UTANÇ VERİCİ MANZARA
Bölgede bulunan işletmeler ile çevre halkının duyarsız yaklaşımı arazileri çöplüğe dönüştürürken, her türlü çöpün bulunduğu bölgede sık aralıklarla moloz yığınlarına da rastlamak mümkün. Vatandaşlar canlı hayvanların oluşturduğu pisliğe kendi çöplerini de ekleyince, bölge Antalya için bir utanç merkezine dönüşmüş durumda.

CAZİBE MERKEZİ OLDU
Bulvarın Kepez tarafı ise Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün ilk döneminde modern bir görünüme kavuştu. Yürüyüş yolları, süs havuzları ve oyun alanları ile donatılmış parklar bölge halkının da beğenisini topladı. Oluşturduğu görsel güzelliğin yanı sıra bölgede yaşayan halkın vakit geçirmesi için ideal bir ortamın oluşturulduğu çevre düzenlemesi ile Gazi Bulvarı'nın bir bölümü hak ettiği değere ulaşmış oldu.
BİZE ULAŞIN