Burdur'da hayat normalleşti

Burdur'un Ağlasun ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle geceyi sokakta geçiren halk, dün günlük yaşantısını ev ve işyerlerinde sürdürdü

Burdur'un Ağlasun ilçesinde yaşanan 4,8 büyüklüğündeki depremden sonra hayat normale dönmeye başladı. Burdur Valisi Hasan Kürklü, Ağlasun ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremde ilk bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını söyledi. Burdur Afet Acil Durum (AFAD) Yönetim Merkezi tarafından Burdur'a bağlı ilçe ve köylerindeki yetkililerle yapılan görüşmelerde, can ve mal kaybı olmadığı bilgisinin alındığı belirtildi.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Yapılan çalışmalar sonucu Burdur Valiliği'nin bilgilendirildiği ifade edilen açıklamada, "AFAD İl Müdürlüğü Arama Kurtarma ve Hasar Tespit ekipleri tarafından gece boyunca Ağlasun ilçe merkezi ile Yazır, Hisarköy, Aşağıyumrutaş ve Yukarıyumrutaş köylerinde yapılan incelemelerde bir can ve mal kaybına, ağır-orta hasarlı binaya rastlanılmamıştır" denildi.

HASAR TESPİTİ

AFAD tarafından detaylı hasar tespit çalışmaları ile jeolojik incelemelere başlanıldığı belirtilen açıklamada, depremin artçılarının anlık olarak takip edildiği kaydedildi. Geceyi sokakta geçiren vatandaşlar günün ağarması ile birlikte normal yaşamlarına döndü. Ağlasun ilçesinde kerpiç ve betonarme evlerde çatlamalar meydana geldi. Bazı köylerde yola düşen kaya parçaları yolu kapattı. Binalarda hasar tespitine başlanırken, kayalar yollardan kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN