Antalya'da 2 bin 500 kamp

Antalya'da 2 bin 500 kamp
Türkiye turizminin kalbi Antalya, futbol turizminin de gözdesi. Türkiye'den Süper Lig, birinci, ikinci ve üçüncü lig takımlarının yanı sıra Almanya'dan Yeni Zelanda'ya, Japonya'dan Brezilya'ya kadar 80 ülkeden yüzlerce yabancı futbol takımı da devre arası kampı için Antalya'yı tercih etti. Rakipleri İspanya, Dubai ve Güney Kıbrıs'ı geride bırakan Antalya'da bu yıl Ocak- Nisan döneminde 2 bin 500 kamp yapılması bekleniyor.

KAMP SAYISI

Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Ferit Turgut, "2 bin 500, takım sayısı değil kamp sayısı, çünkü bir kulüp 2-3 kez kampa gelebiliyor. Japonya'dan gelen takım sayısında ciddi artış var. Artık takımları İspanya ve Portekiz'e kaçırmıyoruz. Sadece futbol turizmi, bölgeye yaklaşık 500 milyon dolarlık hacim sağlıyor" dedi.

20-70 BİN EURO BIRAKIYOR

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı (POYD) Ali Kızıldağ da çok ciddi mücadeleler ile futbol turizminin belli noktaya geldiğini söyledi. Avrupa takımlarının sponsorluklar alarak Dubai, Katar, Abu Dabi gibi yerlere gittiğini anlatan Kızıldağ, "Antalya'nın futbol kamplarıyla ilgili önemli bir destinasyon olduğunu reklam kampanyalarıyla vurgulamamız lazım" diye konuştu. Kızıldağ, bir takımın otellere 20 bin ile 70 bin euro katkı sağladığını söyledi.
BİZE ULAŞIN