Kepez'e yakışır stadyum

1000 seyirci kapasiteli, ışıklandırmalı, atletizm ve amatör branşlara da açık olan sentetik çim futbol sahası Kepez'de hizmete sunuldu

Kepez'e yakışır stadyum
Kepez Belediyesi ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Kuzeyyaka Mahallesi'ne kazandırılan sentetik çim futbol sahası ve atletizm pistinin yapımı tamamlandı. Modern spor tesisi Antalya'nın, FIFA standartlarına uygun ilk sentetik çim futbol sahası olması özelliğini de taşıyor. Futbol sahasının, 1000 kişi kapasiteli tribünü bulunuyor. Gece ışıklandırması olan tesiste, gece futbol maçları da oynanabilecek. Futbol sahasının çevresinde yer alan atletizm pisti de çocukların ve gençlerin hizmetinde olacak. Saha ölçüleri, FIFA standartlarına uygun olan tesiste, idari bina, hakem odası, soyunma odası, restoran ve kafe de yer alıyor. Sentetik çim futbol sahası Kepez Belediyespor Kulübü'nün futbol branşlarına ve amatör spora hizmet verecek.

AMATÖRE HİZMET
Antalya'nın Kepez İlçesi Kuzeyyaka Mahallesi'nde yapımı tamamlanan sentetik çim futbol sahası futbolun yanı sıra atletizm sporuna da hizmet edecek. FİFA standartların uygun olarak yapılan tesiste gece maçları da oynanabilecek. 1000 seyirci kapasitesinin yanı sıra kafe ve restoranıyla sporsevere de özel imkanlar sunan tesisten yeni milli sporcuların çıkarılması hedefleniyor.

BİZE ULAŞIN