Gencer'in tercihleri

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, 4'üncü transfer dönemini geçiriyor. Bugüne kadar tam 33 futbolcu transfer eden Gencer en çok Fenerbahçelileri tercih etti

Gencer'in tercihleri
Antalyaspor'da Başkanlık görevine geldikten sonra 4. transfer dönemini gören Gültekin Gencer'in getirdiği futbolcular arasında Fenerbahçelilerin sayısı oldukça dikkat çekiyor. Son yapılan transferlerle birlikte görev süresince 33 futbolcu transferi yapan Başkan Gencer, bir dönem Sarı- Lacivertli formayı giymiş 8 futbolcuyu renklerine bağladı. Bugüne kadar transfer ettiği isimler arasında en çok Fenerbahçeli oyuncuların olduğu dikkat çekerken, bu isimlerden sadece ikisi direkt sarı-lacivertli kulüpten alındı.

8 FENERLİ

Gökçek Vederson, Serkan Balcı, Onur Tuncer, Oğuz Mataracı, Önder Turacı ve son olarak takıma dahil olan Can Arat, Antalyaspor'a transfer olmadan önce başka takımlarda da forma giyerken, Semih Şentürk ve Metincan Cici ise direkt İstanbul ekibinden kadroya dahil edildi.

EN İYİ İLİŞKİ TRABZON'LA

Başkan Gencer'in, en sıkı ilişki kurduğu takım ise Trabzonspor oldu. Bugüne kadar bir dönem bordo-mavili formayı giymiş 5 futbolcuyu Antalya'ya getiren Gencer, bu isimlerden 4'ünü direkt Karadeniz ekibinden getirdi. Giray Kaçar, Serkan Balcı, Şahin Aygüneş ve Gökhan Karadeniz'i Antalya'ya getiren Gencer, daha önce Bordo- Mavili takımda forma giyen Sezer Badur'u da Şanlıurfa'dan almıştı.

TAKIMDA 4 CİMBOM'LU
Antalyaspor'da 2. sezonunu geçiren Başkan Gültekin Gencer, Galatasaray ve Beşiktaş'la ise aynı işbirliğini yapmadı. Gencer, bugüne kadar Beşiktaşlı sadece Ömer Arslan'ı Antalya'ya getirirken, Sarı-Kırmızılı formayı terleten Milan Baros, Çağrı Yarkın, Berk İsmail ve son olarak da Erman Kılıç'a Antalyaspor formasını giydirdi.
BİZE ULAŞIN