Çavuşoğlu'dan fiyat kırmayın uyarısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, otelcilerden panik yapıp fiyat kırmamalarını istedi

Çavuşoğlu'dan fiyat kırmayın uyarısı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus halkının tatil tercihlerinden vazgeçmeyeceğini belirterek, fiyatların düşürülmemesini istedi. Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (Ansiad) yönetimi, Ali Eroğlu başkanlığında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yu ziyaret etti. Heyet Bakan Çavuşoğlu'yu 17 Ocak'taki balo ve ödül törenine davet etti.

10 YIL KAYBEDERİZ

Ziyarette Rusya'da yaşanan ekonomik krize değinen Bakan Çavuşoğlu, turizm konusunda bir sıkıntı yaşanmayacağını dile getirerek, "Ruslar mutlaka tatil yapar. Ancak son dakika tercihlerini kullanırlar. Önemli olan bu süre içinde otelcilerimizin paniğe kapılıp fiyatları düşürmemesidir. Bu durumu acenteler de iyi kullanır. Yoksa eski seviyemize 10 seneden önce geri dönemeyiz. Bunları biz yaşadık" diye konuştu.

RUBLE İLE ALIŞVERİŞ

Daha önce yapılan anlaşmalar uyarınca Rus para birimi ruble ile alışveriş konusunda bir mutabakat sağlandığına dikkat çeken Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Ancak bugünlerde rublede çok büyük dalgalanma var. Böylesi bir dalgalanma içinde rubleyi nasıl sabitleyeceksiniz? Bu biraz zor. İşadamlarımız böyle bir uygulamadan zararlı çıkabilir. Üstelik böyle bir uygulama konusunda Rusların karar vermesi lazım. Mevzuat uygun, ancak uygulama ile ilgili bir talep söz konusu değil. Ayrıca ticaret ilişkilerimiz sadece Rusya ile değil. Tarımda belki, ama tüm ticarette uygulama çok zor." Görüşmenin sonunda Ali Eroğlu ile Bakan Çavuşoğlu, ziyaretin anısına karşılıklı plaket verdi.
BİZE ULAŞIN