Bitmeyen trafo isyanı

Antalya'da Okyanus Sitesi sakinleri site içinde çocuk oyun parkı yanında yer alan ve geçen hafta patlayan elektrik trafosunun kaldırılmasını isteyerek olayı protesto etti

Bitmeyen trafo isyanı
Antalya'da Okyanus Sitesi sakinleri çocuk oyun parkı içindeki trafoyla ilgili sıkıntılarının yetkililer tarafından görmezden gelinmesine tepkili. Daha önce SABAH Akdeniz'in kamuoyuna duyurduğu tehlikenin kış aylarında daha da arttığını ve trafonun geçen hafta aşırı yüklenmeden bomba gibi patladığını belirten yönetici Duran Karadağ ve site sakinleri, trafonun imar palanındaki gerçek yerine taşınmasını istedi.

SİTE SAKİNLERİ AYAKLANDI

Meydan Kavağı Mahallesi'nde yer alan Okyanus Sitesi sakinleri kaldırılmasını istediklerini trafonun önünde pankartlarla eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştı. Çocukların da katıldığı protestoda site sakinleri yaşanan tehlikeye dikkat çekti. Site yöneticisi Duran Karadağ, hayatlarını tehdit eden trafonun 2002 yılında yapıldığını söyledi. O zaman birkaç blok daireye elektrik vermek için yapılan trafonun artık yüzlerce site ve işyerine elektrik verdiğini de belirten yönetici Karadağ, "Trafo artık yükü kaldırmıyor. Sitenin ortasında, çocukların oyun parkı ve basket sahasının içindeki trafo bomba gibi patlıyor. 350 kişinin can ve mal güvenliği yok. Acil olarak site dışına taşınması lazım" dedi.

PLANDAKİ YERE TAŞINSIN

Konuyla ilgili BİMER'e başvurduğunu ve CLK Akdeniz elektrik şirketine yönlendirildiğini belirten Karadağ, "CLK trafonun hiçbir tehlikesinin bulunmadığını ve ancak 2016 yılında taşıyabileceklerini söyledi. Maliyeti 150 bin lira imiş. Birileri ölmeden buradan kaldırılmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN