Esnafın sorunlara masada

AESOB ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, esnaf temsilcileri ile bir araya gelerek sorunları ve çözümlerini konuştu

Esnafın sorunlara masada
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya esnafının sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek üzere hizmet, imalat ve ulaşım çalışma gruplarından yaklaşık 150 kişilik esnaf temsilcisi ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve Büyükşehir Belediyesi daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda esnafın Büyükşehir Belediyesi'nden beklenti ve istekleri konuşulması ve sorunlara yerinde çözüm bulunması planlanıyor.

ESNAF VE TURİZM

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, turistlerden esnaf ve sanatkarların yeterince faydalanamadığını belirterek mevsimlik olarak kente gelen ve 'Vur Kaç' taktiği ile çalışanların Antalyalı esnafa zarar verdiğini söyledi. Ulaşımda korsan taşımacılık yapanlardan dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Sevimçok, "Yazın herkes shoping'ci, taksici, hamamcı oluyor. Bunlar esnafa zarar verdiği gibi hem ülkemizin hem de Antalya'nın turizmdeki imajını da bozuyor" dedi.

ESNAF DOSTU PROJE

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de AVM'lerin çoğalmasından ruhsat izni veren ilçe belediyelerini sorumlu tuttu. Balbey Mahallesi'nin bir kentsel yenileme ile Antalya'nın ikinci Kaleiçi'si haline getireceklerini ifade eden Türel ulaşım ile ilgili olarak da, "Kemer esnafına destek olmak için deniz otobüsü uygulamasını başlattık. Bizden sonra bir kaptan, bir miço bulup bunları kullanmayı beceremediler. Basit bir proje gibi görünen deniz otobüsleri bir esnaf dostudur" dedi. Türel, Şarampol ve Ali Çetinkaya mahalleleri için yapacakları projeler için de kararın sandık başında halk tarafından verileceğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN