Heyelan tahliyesi

Kumluca'nın Güzören Mahallesi'nde seralara ve zeytin bahçelerine zarar veren heyelan sürüyor. Tehlike altında bulunan 3 evin tahliye edilmesine karar verildi

Heyelan tahliyesi
Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Güzören Mahallesi, Düzekin mevkisinde iki gün önce başlayan ve vatandaşlara ait seralara ve zeytin bahçelerine zarar vermesine, çevredeki çam ağaçlarının devrilmesine yol açan heyelanda riskli bulunan üç ev tahliye edildi.

SU ALTINDA KALMA TEHLİKESİ VAR

Güzören Mahallesi Muhtarı Selahattin Okur, heyelanın devam ettiğini, bundan dolayı bölgede büyük risk bulunduğunu, risk taşıyan evlerin boşaltıldığını söyledi. Heyelan nedeniyle sadece arazi ve ev kayıpları değil, mahallenin sulama suyu kaynağını da kaybettiklerini ifade eden Okur, heyelandan dolayı bir başka riskin ise kayan toprağın mahalleden geçen Balıkçı Deresi'nin önünde set oluşturması olduğunu, bu setin patlaması halinde dere güzergahının sular altında kalmasından endişe ettiklerini belirtti. Güzören Mahallesi'nde yaşayan 82 yaşındaki Mehmet Öztürk ise ilerlemiş yaşına rağmen bölgede ilk defa bu kadar büyük zarara yol açan heyelan olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN