Hakan ÇATAL: I Was There*

Başlık İngilizce oldu ama basketbolun ruhunda İngilizce var.
Merak etmeyin ben de Türkçe yazılıp, konuşulmasını savunanlardanım.
Ama spor evrensel, terim ve sloganlar evrensel.
Öncelikle Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ve tüm federasyon çalışanlarını canı gönülden kutluyorum.
Abartmadan geçemeyeceğim, bütüne yakın basketbol ailesi Ankara'daydı.
Yani 7'den 77'ye, hatta 90'a. Bu bütünlüğü sağladığı, ilaveten de şov sporunu tam bir şölen içinde sunduğu için Federasyon'a teşekkür ediyorum.
Biraz şımartılmayı hak ettiler.
Kepez Belediyespor adına Antalya'yı temsil ettim naçizane. Hep diyoruz ya 'lobi, lobi' diye. Bu ailenin içinde olduğumuz için, Antalya için, vizyon için temsile devam.
Turizmciler bilir, fuardan çok orada olmak lazımdır. Sporcular, yöneticiler ve de antrenörler için de durum farklı değil.
Ankara'nın organizasyonunu kıskanmadım desem yalan söylemiş olurum. Çünkü ben orada organizasyonu Antalya'da yeni yapılan salonda düşledim.
Ben düşledim işe başladım ama ilerisi pek sayın ilin üst idarecilerine düşüyor.
Umarım onlar da benim hayalime ortak olurlar Antalya'mız adına.
Marka şehre marka hizmet yakışır.
'ALL STAR ANTALYA' isim hazır.
Hayalimizin takipçisi olacağız.
Hani her branşın yıldızlar geçidi olur ya. All Star da basketbolun yıldızlar geçidine sahne oldu. Oyuncu, koç, eski oyuncu ve idareciler herkes onore oldu. Tabi ki hatıralar, yaşanmış hikayeler, muziplikler damgasını vurdu şenliğe. Ben de benim başıma geleni paylaşayım sizlerle; Hurşit Baytok'u tanırsınız yakından.
Türk basketboluna hizmeti tartışılmaz.
Yüzünü bilmeyenler Hurşit abiyi Euro Lig canlı yayınlarındaki müthiş yorumlarından hatırlarlar mutlaka. Gelelim benim başıma gelene: Hurşit abi sert görünümlü ama yufka yürekli, duygusal yapılı biridir.
Yine eskilerden Ateş abimizle ben yokmuşum gibi sohbet ediyorlardı. Konusu 'yaşlandık ya, bozuk paramız olsaydı şu masaj koltuğunda otursaydık.' Ben de saygıdan atladım hemen. Havaalanı toplanma noktamızın yakınında gördüğüm koltukları gösterdim, 'bozuk para da var' dedim.
Parayı da verdim. İkisi ve Bülent Karpat abilerimiz başladılar kahkahaya. Meğer ben ilk kurban değilmişim. 25-30 TL toplamışlar bu yolla. İşte yaşasın spor, yaşasın muziplik.
Sporla, şakayla muzipçe kalın.
*Oradaydım

BİZE ULAŞIN