İmam ile hoca omuz omuza

İmam ile hoca omuz omuza

Büyükşehir eski Başkanı Akaydın'ın, Paralel Devlet Yapılanması ile yakın ilişkisi, Antalya İmamı Şen'le çekilmiş fotoğrafla kanıtlandı

  • Akdeniz
  • Pazartesi 27.01.2015
Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) Antalya İmamı olduğu ortaya çıkan Av. Hasan Tarık Şen'in Büyükşehir eski Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'la birlikte fotoğrafları ortaya çıktı. Antalya'daki yerel Ekspres Gazetesi, olay ikilinin buluşmasını belgeledi. Eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Akaydın'ın Av. Şen ile Haziran seçimleri öncesi liste pazarlığı yaptığı da iddia edildi.

BULUŞMA YERİ AKDİM

Yerel Ekspres Gazetesi'nin haberine göre, Başkan Akaydın ve Şen, bir akşam yemeğinde PDY'nin kontrolünde olduğu iddia edilen Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği'nin (AKDİM) Karaalioğlu Parkı içerisindeki binasında 2014 yerel seçimleri öncesi bir araya geldi. Fotoğraf, AKDİM'in Facebook sayfasında da yayınlandı. Av. Hasan Tarık Şen, AKDİM'in Danışma Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Koordinatörü olarak da görev yapıyor. PDY'nin Antalya İmamı Av. Hasan Tarık Şen ile CHP'lilerin ayrıca yerel seçimler öncesi yine birçok kez bir araya gelerek meclis üyelerinin belirlenmesi ve seçim stratejileri konusunda görüşmeler yaptıkları da iddia edildi. Gezi olaylarından sonra cemaatle yakınlaşmaya başlayan CHP'de 30 Mart seçimleri öncesi o tarihlerde CHP ile PDY arasında ilginç yakınlaşmalar olmuştu. SABAH Gazetesi Yazarı Sevilay Yükselir'in köşesinde yayınlanan, 'Hoca Pensilvanya'ya gitti' yazısından sonra SABAH Akdeniz'de yayınlanan 'Hoca el öpme kuyruğunda' haberine o dönemde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Akaydın itiraz etmiş ve 2014 yılında TUSKON'un davetlisi olarak ABD'ye gittiğini ancak Gülen ile herhangi bir görüşme yapmadığını belirterek, "Yarın Amerika'ya yolum düşse, Fethullah Gülen de kahve içmeye davet ederse gider içerim sorun yapmam" demişti. Akaydın'ın bu sözleri SABAH Akdeniz'de 'Hoca Gülen'den davet bekliyor' başlığı ile, bu açıklamaya parti içinden gelen tepkiler de 'Antalya CHP'de Gülen gerilimi' başlığı ile yer almıştı. Akaydın ayrıca Paralel Yapı'nın Antalya'daki yetkilileri ile de sadece makamında görüştüğünü, kendisini bazı imar taleplerini iletmek için ziyaret ettiklerini söylemişti.

HOCA'YA LİSTE BAŞI GARANTİSİ

PDY'nin Antalya İmamı Hasan Tarık Şen ile sık sık görüştüğü öne sürülen Akaydın'ın Haziran 2015'te yapılacak Genel Seçimi de masaya yatırdıkları iddia ediliyor. İddialara göre, CHP'nin listesine PDY'nin kontenjanından girmesi beklenen Akaydın'a liste başı olma garantisi verildi.
BİZE ULAŞIN