Hayalleri gerçek oldu

Hayalleri gerçek oldu

  • Akdeniz
  • Pazar 27.04.2015
Isparta'da yaşayan 15 yaşındaki Zeki Yiğit Selçuk hayallerine tutunarak yaşama bağlandı. 4 yaşındayken kemik kanseri olduğu belirlenen ve 6 yaşında sağ bacağı kesilen Zeki Yiğit Selçuk, sporla hayata tutunmayı başardı. 12 yaşından bu yana yüzme sporu ile uğraşan ve Türkiye şampiyonalarında birincilikler alan Zeki Yiğit'in hedefi Rio 2016 Paralimpik Olimpiyatları'na katılmak.

BAŞARIYA KULAÇ ATTI

12 yaşındayken ortopedik ekipmanların teminini sağlayan bir ağabeyinin "Birçok spor dalı ile ilgilenen senin gibi engelliler var. Sen neden uğraşmıyorsun" sözleri ile spora yöneldiğini belirten Zeki Yiğit, "Hocalarım keşfetti. Çok antrenman yaptık. Yarışmalara katılacak düzeye gelmem altı ay sürdü" diye konuştu.

EN BÜYÜK HEDEF RIO-2016

Son olarak Mersin'de katıldığı şampiyonada çeşitli kulvarlarda şampiyonluğu göğüslediğini ifade eden genç sporcu, "5-6 Türkiye Şampiyonası'na katıldım ve birincilik aldım. Bundan sonraki hedefim Rio 2016 Paralimpik Olimpiyatları. Yüzme sporunu yapanların benim gibi olmalarını istemesini istiyorum. Bana gıptayla bakmalarını istiyorum" diye konuştu.
Isparta'da 4 yaşında kanser olan, 6 yaşında bacağı kesilen 15 yaşındaki Zeki Yiğit, 12 yaşında tanıştığı yüzme sporu sayesinde yeniden hayata tutunarak hayallerine kavuştu.

BİZE ULAŞIN