Hizmet ağında sıra ilçelerde

Hizmet ağında sıra ilçelerde

  • Akdeniz
  • Pazartesi 28.04.2015
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik'in Kadriye Mahallesi'nde Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açtı. Antalya'da engellilere ve ailelere sosyal, kültürel, hukuksal, psikolojik destek sağlayan aile eğitim ve sosyal hizmet merkezleri şimdi ilçelere yayılıyor. Bu kapsamda oluşturulan Serik Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi, vatandaşlara en iyi hizmeti vermeye hazırlanıyor.

AİLELERE DESTEK OLACAK

Merkezde, uzmanlar eşliğinde ailelere danışmanlık hizmeti verilecek. Aile içi şiddet, iletişim sorunları, kadın hakları gibi konularda vatandaşlara destek olunacak. Engellilere, çocuklara ve kadınlara yönelik kursların düzenleneceği merkezde, uzmanlar tarafından vatandaşlara birebir danışma hizmeti verilecek.

FARKLI AKTİVİTELER VAR

Talepler doğrultusunda toplumsal ihtiyaçlar belirlenerek, ailelere yönelik sosyal, psikolojik, kültürel, hukuksal ve sağlık bilgilendirme toplantıları düzenlenecek. Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için diyetisyen hizmeti de verilecek. Serik Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi'nde ilkokul öğrencileri için okul derslerini destekleyici etüt hizmeti de sunulacak.
BİZE ULAŞIN