Aslan gibi itfaiyeci

Aslan gibi itfaiyeci

Kedileri kurtarmak için itfaiyeci olmak isteyen lösemi hastası 5 yaşındaki Mustafa Can Gölge'nin hayalini bir tıp fakültesi öğrencisi gerçekleştirdi

  • Akdeniz
  • Çarşamba 30.04.2015
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Mustafa Can Gölge'nin itfaiyeci olma hayali, bir tıp öğrencisinin aracılığıyla gerçekleştirildi. AÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Barış Adıgüzel, hastanenin onkoloji bölümünde bir süredir lösemi tedavisi gören Mustafa Can Gölge'nin sürekli itfaiye araçlarıyla oynadığını, itfaiyecileri taklit ettiğini fark etti. Küçük çocuğun itfaiyeci olmak istediğini öğrenen Adıgüzel, Mustafa Can'ı hayaline kavuşturmak için Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi'ne başvurdu.

MUTLULUKTAN UÇTU

Alınan olumlu yanıtın ardından Mustafa Can, AÜ Hastanesi'nden itfaiye aracıyla alındı ve ekipler tarafından itfaiyeci selamıyla karşılandı. Başkan Ahmet Kısa'nın koltuğuna oturan Mustafa Can, telsizle direktif verdi. Can, daha sonra itfaiye erlerinin tatbikatına katıldı, yangına su sıktı.

KEDİLER YAŞASIN DİYE

LÖSEMİ ile mücadele eden 5 yaşındaki Mustafa Can Gölge'ye itfaiye ekiplerince kendisi için yaptırılan itfaiyeci tişörtü ve itfaiye kıyafeti desenli nevresim takımı hediye edildi. Mustafa Can, "Kedileri çok seviyorum. Onları yüksek yerlere çıktıklarında kurtarabilmek için itfaiyeci olmak istiyorum" ifadesini kullanınca duygusal anlar yaşandı. Anne Emine Gölge ise "Bir gün de olsa hastalığını tamamen unuttu. Oğlumun hayali gerçek oldu" dedi.

BİZE ULAŞIN