İstanbul istila edildi

Antalyaspor taraftarları İstanbul'a akın etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de taraftarlarla birlikte İstanbul'a gitti

İstanbul istila edildi
Antalyaspor taraftarları tarihin en büyük deplasmanlarından birine imza attı. Antalya'dan otobüslerle binlerce taraftar önceki gece İstanbul'a hareket edip İzmit'te mola verdi. Kocaelispor ile yıllardan bu yana süren 'kardeşlik' ilişkisi nedeniyle 10 otobüs dolusu Kocaelispor taraftarı da Antalyaspor'a katkı koymak için İstanbul'a gitti.

OTOBÜSE SALDIRI
Öte yandan Antalyaspor'lu taraftarları taşıyan otobüslere Samsunspor taraftarlarınca taşlı saldırıda bulunuldu. Stada gelen ilk otobüsün camları atılan taşlarla kırılırken bazı taraftarlar yaralandı. Antalyasporlu taraftarları taşıyan diğer otobüsler geldiğinde ise Samsunspor'lu taraftarların kaçtıkları görüldü.

ÇAVUŞOĞLU, ELVAN, TÜREL
Antalyaspor'lu taraftarları taşıyan uçakta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yer aldı. Türel, takımın kampını da ziyaret ederek stada takım otobüsüyle gitti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan da Başkan Gültekin Gencer ile birlikte protokol tribününde yerini aldı.

KALEDE SÜRPRİZ VAR
Antalyaspor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek dünkü maçın kadrosuna, son Adana Demirspor maçının kadrosundan farklı olarak iki isim yazdı. Eldivenleri Ozan'dan alan Şimşek, deneyimine güvendiği Fornezzi'ye kaleyi emanet etti. Şimşek savunmanın sağında ise Adem'in yerine Ömer'i oynattı.

FORNEZZİ GERİ DÖNDÜ
Antalyaspor'da dün kaleyi devralan Saso Fornezzi son 8 haftada sadece 1 kez forma giymişti. Takımın hiçbir iddiasının olmadığı Elazığspor deplasmanında eldivenleri alan Fornezzi, deneyimiyle tercih edildi. Ozan'ın son oynanan Adana Demirspor maçında güven vermemesi sonrası böyle bir karar alındığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN