'Hepsi birleşti ama yine birinci olduk'

AK Parti Antalya Milletvekili Lütfi Elvan, ülke genelinde ve Antalya'da tüm partilerin birleştiğini ancak AK Parti'yi yine de durduramadıklarını söyledi

'Hepsi birleşti ama yine birinci olduk'
Antalya'da 19 ilçeden 16'sında birinci parti çıkan AK Parti'li milletvekilleri, batı ilçelerine teşekkür ziyaretini sürdürüyor. AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Milletvekilleri Lütfi Elvan, Hüseyin Samani, Özdoğan Enç, Mustafa Köse ve Sena Nur Çelik Kumluca ilçe teşkilatında partililerle buluştu. Vekiller konuşmalarında, seçim çalışmalarından dolayı ilk başta Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'ya, İlçe Başkanı Arif Yavuzer'e kadın kolları başkanına, gençlik kolları başkanına ve tüm partililere teşekkür etmeye geldiklerini vurguladı. Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti'den Antalya Milletvekili seçilen Lütfi Elvan 7 Haziran seçimlerinde AK parti olarak yüzde 41'e yakın oy aldıklarının hatırlattı. Elvan, Antalya'da ve ülke genelinde birinci parti olduk. Buna rağmen sisteme göre hükümet kurmak için yeterli sayıda milletvekili çıkaramadık. Tüm partiler birleşti. Ancak yine de AK Parti'nin birinci parti olmasını engelleyemediler" diye konuştu.

İNŞALLAH GÜZEL OLUR
İstişare çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Elvan, "Elbette uygun bir hükümet kurulacaktır. Çıkan sonuçta milletimizin iradesine saygılıyız. İnşallah güzel şeyler olur. Hayırlısı olsun" dedi. Milletvekilleri Kumluca'dan sonra Finike ilçesine geçti. Demre, Kaş, Elmalı ve son olarak da Korkuteli'yi ziyaret edecekler.
BİZE ULAŞIN