'Halk' tartışması

Sosyal konut projesi talebini reddeden CHP ve MHP'li meclis üyelerine tepki gösteren AK Partili Kocagöz, "Partinizin adında halk var ama halkı düşünmüyorsunuz" diye çıkıştı

'Halk' tartışması
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 7 Haziran Genel Seçimleri sonrası gerçekleşen Haziran ayı meclis toplantısı 'uzlaşı' mesajları ile başladı ancak AK Parti ile CHP ve MHP arasında 'sosyal konut projesi' tartışması ile devam etti. Meclise Başkan Vekili Mesut Kocagöz başkanlık yaptı.

SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Meclis uzlaşı mesajlarıyla başladı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Kocagöz, seçilen milletvekillerine başarılar diledi ve "Antalya'ya yakışan vekiller olmasını temenni ediyorum" diye ekledi. AK Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar da tebrik mesajıyla konuşmasına başlarken, "Halkımızın ortaya koyduğu tercih başımızın tacıdır" diye konuştu. CHP Grup Sözcüsü Ruhi Bektaş, "Ülkenin barışa, özgürlüğe ihtiyacı var. Bunların bir an önce gerçekleştirilmesini diliyorum" diye konuştu. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli de "Seçilen milletvekillerinin Antalya'ya faydalı, yararlı olacaklarını, birlik ve beraberlik içinde hizmetler yapacağı umudunu besliyorum" ifadelerini kullandı.

SADECE İSMİNİZDE VAR

Mesut Kocagöz, "Sanayileşmedeki artış, başka gereksinimleri getiriyor. Bu bölgede sosyal konut yapılacak. Çalışan işçilere verilecek. Halkın kullanacağı konutlara karşı çıkmak doğru değil. Partinizin adında halk var, ama halkı düşünmüyorsunuz" sözleriyle muhalefete tepki gösterdi.

TEK TEK MÜZAKERE
AK Parti sözcüsü Bayraktar'ın tartışmalı bir meclis maddesiyle ilgili tüm grup sözcülerine tek tek giderek müzakere yapması uzlaşı mesajları sonrası hoş bir görüntü verdi. Ancak iktidar ve muhalefet meclis üyeleri arasında Döşemealtı'da bir imar planı değişikliği konusunda bir anlaşmazlık yaşandı. Döşemealtı Çıplaklı bölgesinde sanayi alanını konut alanına çeviren 1/25 binlik nazım imar planı değişikliğine CHP ve MHP grubu ret oyu verdi. Madde 39 kabul oyuna karşın 33 ret oyuyla, oy çokluğuyla kabul edildi.
BİZE ULAŞIN