Serinlemek uğruna öldüler

Isparta'nın Çukur köyünde, serinlemek amacıyla Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme havuzuna giren 13 ve 14 yaşlarındaki iki kuzen boğularak can verdi

Serinlemek uğruna öldüler
Isparta'da, Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme havuzuna serinlemek için giren iki kuzen boğularak hayatını kaybetti. Olay Isparta merkeze bağlı Çukur köyünün Kavacık mevkisinde meydana geldi. 13 yaşındaki Ahmet Can Bozkurt ile kuzeni 14 yaşındaki İsmail Can Bozkurt, saat 14.30 sıralarında yaklaşık 3 metre derinliğinde, etrafı 2.5 metre yükseklikte dikenli telle çevrili olan orman yangın söndürme havuzuna girdi.

AFAD'DAN DESTEK

Akşam saatlerinde çocuklarının eve dönmemesi üzerine endişelenen aileleri kayıp başvurusunda bulundu. Arama çalışması başlatan jandarma ekipleri, köyün yakınındaki yangın söndürme havuzunun kenarında çocukların elbiselerini buldu. Çocukların havuzda boğulmuş olabileceği ihtimali üzerine itfaiye ve AFAD'tan yardım istendi.

Bölgeye gelen dalgıçlar, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucunda İsmail Can Bozkurt ve Ahmet Can Bozkurt'un cesetlerini sudan çıkardı. Çalışmaları izleyen yakınları, çocuklarının cansız bedenlerini görünce sinir krizi geçirdi. Cumhuriyet Savcısı ve sağlık görevlilerinin incelemesinin ardından her 2 çocuğun cenazeleri Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna gönderildi.

BİZE ULAŞIN