Nakliyeciler mahalleyi kilitliyor

Antalya'da yıllardır Güvenlik mahallesinde barınan nakliyeci kamyonları mahalle halkını ve ambulans şoförlerini bezdirdi

Nakliyeciler mahalleyi kilitliyor
Antalya'da Muratpaşa ilçesi Güvenlik mahallesini mesken tutan nakliyeciler yol kenarı ve soksak aralarına bıraktıkları kamyon ve benzeri araçlarla çevre halkını canından bezdirdi. Antalya'nın en büyük sağlık kurumu olan Eğitim ve araştırma Hastanesi'ne giden ambulansların da güzergahı üzerinde olan mahallede yaşanan sıkışıklık Hızır Acil sürücülerini de yıldırmış durumda.

SOKAK ARALARINı KİLİTLİYOR

Güvenlik Mahallesi'nde 287. sokak ve Soğuksu Caddesi kenarlarına bırakılan kamyonlar bölgeyi kilitliyor. Apartman sakinleri kendi araçları ile evlerine girip çıkmakta zorluk yaşıyor. Kamyonların bölgede gürültü ve hava kirliliğine de yol açtığını belirten bölge sakinleri, "Bu kamyonlar çalışınca aşırı gürültü çıkarıyor. Evlerimizin 3'üncü ve 5'inci katında bile gürültüden rahatsız oluyoruz. Çıkardıkları kapkara egsoz dumanı balkondaki çamaşırlarımıza yapışıyor" diyerek tepkilerini dile getirdi.

BELEDİYE YER GÖSTERSİN

Ambulans sürücüleri ise yolun her iki yönüne de bırakılan kamyonları trafiği engellediğini savunarak, "Yetkililer acil önlem almalı" dedi. Mahalle sakinleri belediyelerden, nakliyecilere kamyonlarını uygun şekilde park edebilecekleri ve müşteri bekleyebilecekleri bir alan göstererek mahalle arasından çıkmalarını sağlamasını talep etti.
BİZE ULAŞIN